Harvey Pitt, były przewodniczący SEC, oczekuje „odpowiednich” regulacji rynku kryptowalut

2021-04-19 Bitcoin Prawo, podatki, księgowość Wiadomości

Były przewodniczący SEC, Harvey Pitt, mówi, że spodziewa się „uczciwej ilości” regulacji dot. kryptowalut. Harvey Pitt: oczekuje „uczciwej ilości” regulacji […]

Były przewodniczący SEC, Harvey Pitt, mówi, że spodziewa się „uczciwej ilości” regulacji dot. kryptowalut.

Harvey Pitt: oczekuje „uczciwej ilości” regulacji

Harvey Pitt mówił o przyszłości regulacji kryptowalut pod rządami nowego przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, w wywiadzie dla Bloomberga. Przypomnijmy, że Pitt jest amerykańskim prawnikiem, który był 26. przewodniczącym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w latach 2001-2003.

Wraz z rynkowym debiutem giełdy Coinbase – poprzez bezpośrednie notowanie jej akcji na Nasdaq – dla rynku kryptowalut nastąpił kolejny przełom. Pitt został więc zapytany, czego spodziewa się teraz w kwestii regulacji cyfrowych walut i giełd.

– Spodziewam się, że zobaczymy sporo regulacji dotyczących kryptowalut. W tej chwili myślę, że zasady są niejasne – powiedział. – Nie jest jasne, czy niektóre oferty [emisji] obejmują papiery wartościowe, czy nie. Istnieje zdecydowane prawdopodobieństwo, że SEC posunie się naprzód. Gary Gensler jest ekspertem w dziedzinie kryptowalut. Uczył o nich. Jest ekspertem rynkowym – kontynuował Pitt.

I faktycznie, Gensler to profesor kryptografii z Massachusetts Institute of Technology (MIT), który został w zeszłym tygodniu zatwierdzony na stanowisko przewodniczącego SEC.

Harvey PittKto powinien regulować kryptowaluty?

Pitt został również zapytany, czy SEC powinno w ogóle być regulatorem kryptowalut, czy też powinna to być Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi i Towarowymi (CFTC), której Gensler był wcześniej przewodniczącym.

– Powstaje prawdziwe pytanie, gdzie leżą jurysdykcje i może zaistnieć potrzeba wyjaśnienia przepisów. SEC zajęło już stanowisko, że Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi, a zatem nie ma żadnego regulacyjnego zaangażowania ze strony SEC – stwierdził.

Były przewodniczący komisji wyjaśnił dalej, że firmy takie jak Coinbase, „które skutecznie tworzą rynki kryptowalut”, podlegają regulacjom SEC, w związku z czym organ będzie miał pośredni wpływ na to, w jaki sposób kryptowaluty są sprzedawane inwestorom.

Niedawno komisarz SEC Hester Peirce powiedziała również, że jest „optymistką”, bowiem pod rządami nowego przewodniczącego, który ma dużą wiedzę na temat rynków kryptowalut, SEC może „zbudować dobre ramy regulacyjne” dla cyfrowych aktywów i walut.

Tagi
bitcoin regulacje btc Harvey Pitt prawo SEC USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.