Grube ryby przetransferowały prawie pół miliarda USD w BTC

2020-11-16 Blockchain Wiadomości

W ruch poszły ogromne kwoty w Bitcoinach. Dwie grube ryby na rynku transferują prawie pół miliarda USD w BTC. Grube […]

W ruch poszły ogromne kwoty w Bitcoinach. Dwie grube ryby na rynku transferują prawie pół miliarda USD w BTC.

Grube ryby transferują swoje majątki w BTC

Dwie anonimowe grube ryby na rynku Bitcoina przesłały łącznie 31 099 BTC o wartości 492 milionów USD za łączną opłatę około 46 USD. Transfery zostały po raz pierwszy zauważone przez zautomatyzowane narzędzie do monitorowania łańcucha bloków Block Bot.

Według najnowszych danych eksploratora bloków, pierwszy wieloryb przeniósł 17 187 BTC o wartości 268 milionów USD na dwa oddzielne adresy. Jeden portfel otrzymał 13 912 BTC. Kolejny 3 275 BTC.

BitInfoCharts pokazuje, że pierwszy wieloryb stworzył pierwszy portfel 11 listopada. Ten od razu stał się 42. „najbogatszym” takim portfelem na świecie.

 

Drugi wieloryb przeniósł 13 912 BTC o wartości 224 milionów USD na dwa oddzielne adresy. Patrząc na dane eksploratora bloków, jeden portfel otrzymał 10 637 BTC. Drugi 3 275 BTC.

Kto stał za transferem środków?

grube rybyKto stał za transferem tych BTC? Grube ryby, o których mowa, mogą być depozytariuszami lub instytucjami nadzorującymi aktywa kryptowalutowe w imieniu swoich klientów. Mogą teraz przenosić powierzone im Bitcoiny na wiele adresów ze względów bezpieczeństwa.

Warto jednak dodać, żaden z zaangażowanych w proces adresów nie ma znanych powiązań z żadną firmą z branży kryptowalut. Innymi słowy, BTC nie zostały przesłane na zidentyfikowane portfele giełd kryptowalut, na których można byłoby nimi handlować i sprzedawać na otwartym rynku.

Satoshi Nakamoto

Często przy takich działaniach w ramach sieci sugeruje się, że tak duże środki transferuje jeden z early adopterów, czyli osób, które kupiły lub wykopały BTC w pierwszych latach działania blockchaina.

Często w takich chwilach pojawia się też wątek Satoshi’ego Nakamoto, czyli osoby, która stworzyła Bitcoina i stosunkowo szybko zniknęła ze świata kryptowalut, pozostawiają swój wynalazek w rękach społeczności, jak wytworzyła się wokół cyfrowej waluty.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin Blockchain wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.