grayscale

Grayscale przygotowuje się do wejścia w DeFi

Wiadomości
bitbay zonda

Wygląda na to, że największy na świecie menedżer cyfrowych aktywów Grayscale wejdzie w świat DeFi. Tak wynika z dokumentów złożonych w rejestrze korporacyjnym Delaware.

Fundusze AAVE, DOT, ATOM, ADA, XMR

W środę firma Grayscale złożyła nowe wnioski dla funduszy Aave (AAVE), Polkadot (DOT) i Cosmos (ATOM). W tym samym dniu spółka zarejestrowała również fundusze powiernicze dla Cardano (ADA) oraz Monero (XMR). Grayscale oświadczyła, że rejestracje nie wskazują na ostateczne uruchomienie produktu dla pięciu monet, a jedynie na to, że firma kładzie podwaliny pod ewentualne przyszłe ruchy.

“Od czasu do czasu dokonujemy zgłoszeń rezerwacyjnych, jednak zgłoszenie nie oznacza, że wprowadzimy produkt na rynek”

Decyzja Grayscale o rozszerzeniu horyzontów mogła zostać pobudzona przez wzrosty monet, o których mowa, w ciągu ostatniego roku. Aave odnotowała 483% wzrost w ostatnim kwartale ubiegłego roku, wspinając się na 15 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Projekt ten był prekursorem sceny zdecentralizowanych finansów w 2020 roku. Aave skupia się głównie na pożyczkach.

Cosmos odnotował podobny 489-procentowy wzrost. Wartość tokena ATOM wzrosła z 1,50 USD do ponad 9 USD. Projekt zajmuje obecnie 25 miejsce w rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej.

Polkadot od czasu uruchomienia w sierpniu 2020 roku zaliczył 537% wzrost. Projekt, który określa się jako zdecentralizowany, interoperacyjny, wielołańcuchowy protokół, chce stworzyć infrastrukturę blockchain, która mogłaby konkurować z Ethereum jako centrum dla deweloperów.

Monero, choć nie jest projektem z 2020 roku, również zyskało 467% w ciągu ostatnich 365 dni. Cardano skorzystało z uruchomienia długo oczekiwanej sieci Shelley, zyskując od tego czasu 187%.

Grayscale zarządza już aktywami o wartości 25 mld USD

Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez firmę wartość aktywów pod zarządzaniem Grayscale wzrosła w 2020 roku do 25 miliardów dolarów.

Co ciekawe w dniu 18 stycznia, firma kupiła 18 razy więcej BTC niż zostało wydobyte przez górników.

Tagi
DeFi Grayscale

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.