Elon Musk: „Bitcoin” pojawił się w jego opisie na Twitterze

Bitcoin Wiadomości elon musk nft

Niektórzy z obserwujących profil Elona Muska na Twitterze mogli zauważyć, że twórca Tesli dodał słowo „Bitcoin” do swojej „biografii” na […]

bitbay zonda

Niektórzy z obserwujących profil Elona Muska na Twitterze mogli zauważyć, że twórca Tesli dodał słowo „Bitcoin” do swojej „biografii” na profilu na portalu. Ten ostatni śledzi zaś aż 43,7 mln obserwujących. Elon Musk i Bitcoin to hasła, które ostatnio przenikają się coraz częściej.

Elon Musk a Bitcoin

Kiedy najbogatszy człowiek na świecie, Elon Musk, pisze o Bitcoinie, wiedz, że coś się dzieje. Tym razem twórca Tesli poświęcił królowi kryptowalut swój opis na Twitterze. Zrobił to w piątek, 29 stycznia. Po prostu dodał słowo „Bitcoin”. Niemal natychmiast nastąpił wzrost ceny kryptowaluty.

Oprócz powyższego opublikował tajemniczy post:

Niektórzy zakładali, że tweet był odniesieniem do gwałtownego wzrostu ceny Dogecoina (DOGE), który został zainicjowany przez traderów z r/wallstreetbet. Inni jednak sądzą, że chodzi o BTC.

Tak czy inaczej, kurs Bitcoina nagle zaczął rosnąć. W ciągu 30 minut po publikacji postu cena BTC wzrosła o 13,9 proc., startując z poziomu ok. 32 194 USD. Według danych CoinMarketCap obecnie za 1 BTC trzeba już zapłacić ok. 36 200 USD. Jak na razie (stan na godz. 11:30) BTC najdrożej kosztowało 37 420 USD, co stanowi ponad 20-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.

Z kolei w grudniu 2020 roku wartość Dogecoina wzrosła o 25 proc. po tym, jak Musk opublikował mem dot. tej kontrowersyjnej kryptowaluty. Wcześniej tweetował o BTC, pisząc o cyfrowej walucie, że to jego safe word„.

Najbogatsi tweetują o BTC

Musk nie jest jednak pierwszym miliarderem, który dodał słowo „Bitcoin” do swojego opisu na Twitterze. Dyrektor generalny portalu społecznościowego, Jack Dorsey, zrobił to samo w połowie 2020 roku. Dorsey jest też prezesem Square, firmy fintech odpowiedzialnej za aplikację, która obsługuje również użytkowników Bitcoina. Prawie 80 proc. jej przychodów pochodziło z obrotu samym BTC.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

elon musk bitcoin

Tagi
bitcoin btc Elon Musk

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.