za
gotowka czy kryptowaluty

Gotówka czy kryptowaluty – co wybierają polscy celebryci?

2022-06-06
Kryptowaluty
Binance Launchpool

Niedawno pisaliśmy o nowym kanale YouTube poświęconym w pełni branży konopnej i kryptowalutom. Mowa tu o wspólnej inicjatywie twórców projektu Cannumi i rapera o pseudonimie Mops. Na “All Time High“, artysta prostym językiem wyjaśnia podstawy kryptowalut. W nowym odcinku, nagrywanym podczas rozdania nagród Popkillery 2022, zapytał kilku celebrytów o to, co sądzą na temat otrzymywania wynagrodzenia w kryptowalutach. Opinią na ten temat podzielili się m.in. Krzysztof Stanowski, raper Kubańczyk i Maciej Dąbrowski, znany jako prowadzący kanał YT “z Dvpy”. Chociaż po wypowiedziach można wywnioskować, że słyszeli o tym, czym są kryptowaluty, to większość rozmówców przyznała, że na ten moment nie przyjęliby wynagrodzenia w tej formie.

Gotówka czy kryptowaluty? Co na ten temat sądzą celebryci?

Dlaczego celebryci wciąż wybierają gotówkę, zamiast kryptowalut? Jednym z głównych powodów jest zapewne brak wystarczającej wiedzy na ten temat. Właśnie dlatego popieramy inicjatywy takie jak nowy kanał “All Time High”, które wprowadzają nowe osoby w świat cyfrowych aktywów. Podobnie jak partnerstwa firm kryptowalutowych z drużynami piłkarskimi i szeroko rozumianym światem sportu, tak również współprace z przedstawicielami nowych mediów, mogą pomóc Bitcoinowi i innym cyfrowym walutom szybciej zaistnieć w mainstreamie.

Warto zauważyć, że w nikt z rozmówców nie wyraził się krytycznie na temat kryptowalut, a z ich wypowiedzi wynika raczej potrzeba edukacji w tym obszarze. Co ważne, wiele wpływowych osób już w tej chwili pobiera wynagrodzenie w kryptowalutach. Wśród nich są m.in. burmistrzowie Miami i Nowego Jorku. Być może również polscy celebryci bardziej z czasem bardziej otworzą się na cyfrowe aktywa. Nagrany niedawno kawałek Fokusa, pt. “ATH” czy “Kryptowaluty” duetu Taconafide potwierdzają, że zainteresowanie bitcoinem w naszym kraju wciąż rośnie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem i subskrybowania nowego kanału “All Time High“.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 725,95 USD-2,36%
Ethereum logo
EthereumETH
3465,43 USD-2,78%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,00 USD-3,40%
Solana logo
SolanaSOL
146,17 USD-5,85%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3464,31 USD-2,87%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,97%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,57%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD1,92%