kopanie kryptowalut

Los na loterii? Mały górnik wydobył blok i otrzymał 6,5 BTC

bitbay zonda

W sieci Bitcoina wydarzył się ostatnio niecodzienny scenariusz. Pewien mały górnik wydobył blok i otrzymał pełną nagrodę w wysokości 6,25 BTC. Osoba ta operowała mocą obliczeniową zaledwie 126 terahashy na sekundę (TH/s). Mimo to był on w stanie wygrać wyścig, rozwiązać blok i otrzymać wspomnianą nagrodę.

Wydarzenie to miało miejsce we wtorek (11 stycznia 2022 r.) na wysokości bloku 718 124. Górnik rozwiązał blok za pomocą poola wydobywczego, obsługiwanego przez ckpool. Pool ten zajmuje 14. miejsce w rankingu BTC Pools. Tymczasem szczęśliwy podmiot miał tylko około 0,000073% szans na wydobycie bloku.

Zgodnie z tweetem Dr. Con Kolivas, który pracował nad rozwojem oprogramowania “CGMiner” do wydobywania kryptowalut, szanse na znalezienie bloku przy tak małym hashrate wynosiły 1 na 10 000.

Kolivas zauważył, że takie wydarzenie zdarza się raz w życiu. Dodał też jednak, że rok temu podobna sytuacja miała miejsce w przypadku innego górnika. Zwykle to jednak większe podmioty rozwiązują bloki.

6,25 BTC jest warte ponad 267 000 dolarów, biorąc pod uwagę cenę bitcoina w momencie pisania tego tekstu. Podczas gdy 2% nagrody BTC trafia do platformy, górnik otrzymał również nagrodę za opłaty transakcyjne w wysokości 0,1 BTC (4269 USD).

Więcej niż los na loterii?

Pewien użytkownik porównał tę sytuację do gry na loterii. Stwierdził nawet, że kopanie BTC może być znacznie bardziej lukratywną opcją:

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
bitcoin blok btc mining nagroda za blok

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.