Block Jacka Dorsey’a szuka projektanta układów ASIC

Bitcoin Kopanie kryptowalut block square

Były prezes Twittera i współzałożyciel Block – Jack Dorsey – cały czas coraz mocniej angażuje się w sektor miningowy. Kolejnym […]

bitbay zonda

Były prezes Twittera i współzałożyciel Block – Jack Dorsey – cały czas coraz mocniej angażuje się w sektor miningowy. Kolejnym tego świadectwem jest zatrudnienie pracownika na stanowisko „Custom Digital Design Lead”.

Block szuka osoby do pracy nad własnym ASIC

Firma Block (wcześniej znana jako Square) szuka osoby na stanowisko Custom Digital Design Lead. Tak wynika z najnowszego ogłoszenia opublikowanego w serwisie LindedIn. Opis oferty wskazuje, że firma szuka doświadczonego projektanta, który dołączy do zespołu programistów pracujących nad ASICem do wydobywania BTC.

Ogłoszenie o pracę jest zgodne z wcześniejszymi wypowiedziami dyrektora generalnego firmy. Jakiś czas temu zapowiadał on bowiem plany budowy i rozwoju systemu miningowego w oparciu o niestandardowe projekty open-source.

Dorsey wyjaśnił już kiedyś, dlaczego ASIC jego firmy jest niezbędny i co może oznaczać dla przyszłości sieci BTC. W wątku z października 2021 roku dyrektor generalny stwierdził, że wydobycie bitcoina musi być bardziej zdecentralizowane i energooszczędne.

Celem projektu jest rozwiązanie problemów energetycznych, związanych z wydobywaniem kryptowaluty. Firma twierdzi, że pracuje nad rozwojem bardziej wydajnych chipów i architektur zasilania. Mają one doprowadzić do wyłącznego uzależnienia od odnawialnych źródeł energii dla wszystkich górników.

Plany Dorsey’a dotyczące szybszego przyjęcia zielonej energii mogą stanowić realne rozwiązanie dla rosnących obaw energetycznych związanych z działalnością wydobywczą. Wcześniej, w styczniu 2022 roku, rząd Kosowa wprowadził zakaz wszystkich kryptowalut w celu opanowania kryzysu energetycznego w tym kraju w miesiącach zimowych.

Dorsey i jego firmy

Firmy Jacka Dorsey’a bezapelacyjnie popychają adopcję kryptowalut do głównego nurtu. Jeszcze zanim ustąpił on ze stanowiska dyrektora generalnego Twittera, platforma mediów społecznościowych wprowadziła funkcję bitcoinowych napiwków.

Również CashApp, mobilna usługa transakcyjna opracowana przez Block wprowadziła możliwość zakupu cyfrowych aktywów.

Tagi
Block jack dorsey Square

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.