binance afcon

Binance zostało sponsorem Pucharu Narodów Afryki w piłce nożnej

Binance podpisało umowę z Konfederacją Afrykańskiej Piłki Nożnej (CAF), aby zostać wyłącznym kryptowalutowym sponsorem turnieju AFCON.

Binance wspiera AFCON

Największa na świecie platforma handlu aktywami cyfrowymi – Binance – ogłosiła, że współpracuje z Konfederacją Futbolu Afrykańskiego (CAF). W rezultacie firma została oficjalnym sponsorem kryptowalutowym i blockchainowym turnieju Total Energies Africa Cup of Nations (AFCON) 2021. Chodzi najważniejsze mistrzostwa na kontynencie w piłce nożnej – w tym roku odbywają się od 9 stycznia do 6 lutego 2022 roku w Kamerunie.

Binance zostało również oficjalnym partnerem Assist of the Day / Binance Assist of the Week / Binance Assist of the Tournament. Giełda będzie dzięki temu promowana w kanałach mediów społecznościowych CAF oraz w pięciu miastach Kamerunu.

Dodajmy, że turniej rozpoczął się w niedzielę 9 stycznia. Gospodarze zmierzyli się z Burkina Faso. Oczekuje się, że ponad 160 krajów będzie transmitować mistrzostwa. Mecze zobaczy aż 300-milionowa publika.

binance afcon

Binance w Afryce

Veron Mosengo-Omba – sekretarz generalny CAF – uważa, że dzięki współpracy Binance z konfederacją piłki nożnej, giełdę kryptowalut poznają miliony mieszkańców Afryki.

CAF jest gotowe do adopcji technologii blockchain – powiedział.

Dodał, że wie, że blockchain będzie miał wpływ na przyszłość afrykańskiego futbolu.

Jestem pewien, że razem z Binance możemy wynieść afrykański futbol na nowy poziom – stwierdził.

Z kolei Yi He – współzałożyciel i CMO Binance – przypomniał, że misją jego firmy jest zapewnienie większego dostępu ludziom do usług finansowych. Zwłaszcza tyczy się to osób, które mają problem z otwarciem rachunku w banku. W związku z tym Binance od 2020 roku zapewniło już bezpłatne zajęcia edukacyjne z zakresu kryptowalut dla ponad 540 000 mieszkańców Afryki. Według He, kontynent ten ma potencjał, aby przewodzić branży blockchaina.

– Będziemy nadal dokładać starań, aby promować kryptowaluty, aby więcej osób mogło je zrozumieć i zrozumieć [jak funkcjonuje] Binance – zapewnił.

Adopcja kryptowalut w Afryce

Według licznych badań Afryka jest niekwestionowanym liderem w kwestii adopcji kryptowalut. Skala adopcji przekroczyła aż 1200% w zeszłym roku. Co więcej, kraje takie jak Kenia, Nigeria, Republika Południowej Afryki i Tanzania znalazły się w pierwszej dwudziestce Global Crypto Adoption Index.

Według niedawnej ankiety około 70% lokalnych inwestorów kryptowalutowych miało do czynienia z bitcoinem lub altcoinami. 48% z nich oszczędza kryptowaluty na pokrycie przyszłych kosztów edukacji swoich dzieci. 43% chce środki przekazać swoim bliskim.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Afryka Afryka bitcoin Binance giełda kryptowalut

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.