CZ stał się najbogatszym człowiekiem w Azji

Giełdy kryptowalut Kryptowaluty ceo binance cz

Bloomberg Billionaires Index oszacował majątek CEO Binance – Changpenga Zhao na kwotę 96 miliardów dolarów. Oznacza to, że jest on […]

bitbay zonda

Bloomberg Billionaires Index oszacował majątek CEO Binance – Changpenga Zhao na kwotę 96 miliardów dolarów. Oznacza to, że jest on teraz najbogatszym na świecie kryptowalutowym miliarderem. Udało mu się bowiem wyprzedzić największe nazwiska z branży technologicznej.

Wszystko zaczęło się, gdy Bobby Lee, ówczesny dyrektor generalny giełdy kryptowalut i inwestor Ron Cao, dekadę temu przekonali CZ do ulokowania 10% swojego majątku w BTC. Był to czas, kiedy największa na świecie kryptowaluta była nadal bardzo mocno atakowana przez sceptyków.

Teraz, w 2022 roku CZ uplasował się jako 11. najbogatsza osoba na świecie, przynajmniej według indeksu miliarderów Bloomberga. Jego majątek wzrósł w ciągu ostatniego roku ponad 4-krotnie. Co ciekawe, CZ jest również właścicielem 90% udziałów w Binance. Biorąc pod uwagę, że Binance jest największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu i ambitnych planów ekspansji, ogromny majątek CZ nie powinien nikogo szokować. Należy jednak zauważyć, że Forbes wcześniej szacował udział CZ na 30%.

Podczas gdy 44-letni inżynier oprogramowania jest dość szanowaną i popularną postacią w sektorze kryptowalut, znany jest również z tego, że ostatnio obracał się w kręgach rodziny królewskiej Abu Dhabi. Według niektórych raportów, CZ stał się „stałym punktem w ZEA”, ponieważ próbuje on wprowadzić swoją platformę na tamtejszy rynek.

binance irlandia

Nie przejmujcie się rankingami

Niestety nie wiemy zbyt wiele o osobistych inwestycjach szefa Binance. Mimo to, udało mu się uplasować powyżej indyjskiego behemota Mukesha Ambaniego. Ten wcześniej twierdził, że jego osobisty majątek stanowił „większość” jego bogactwa.

W takim razie, liczba Bloomberga może być bardzo niedoszacowana. Bardzo możliwe jest więc, że CZ wyprzedza takich ludzi jak szef Tesli Elon Musk, Jeff Bezos z Amazona, Bill Gates z Microsoftu i Mark Zuckerberg z Meta (wcześniej Facebook).

W nawiązaniu do różnych rankingów, w których umieszcza się szefa Binance, CZ zatweetował:

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
Binance Bloomberg Changpeng Zhao giełda miliarderzy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.