hasło revil

Giełda Bithumb została zaatakowana przez hakerów

Wiadomości

Bithumb tymczasowo zawiesił usługi wpłat i wypłat na swojej platformie. Giełda kryptowalut z Korei Południowej została ponoć ofiarą kolejnego włamania. Podobno utracono środki o wartości 15 milionów dolarów w tokenach EOS.

W ogłoszeniu opublikowanym na stronie internetowej firmy w sobotę (30 marca 2019 r.) Bithumb przeprosił swoich użytkowników za niedogodności wynikające z decyzji o tymczasowym zawieszeniu usług wpłat i wypłat na platformie.

Zgodnie z oświadczeniem, ruch ten był krokiem zapobiegawczym po wykryciu nietypowych wypłat kryptowalut z zimnego portfela. Bithumb powiedział również, że współpracuje z innymi platformami w celu śledzenia i odzyskiwania skradzionych funduszy.

W oświadczeniu czytamy, że firma “dołoży wszelkich starań, aby zapewnić stabilność usługi i jak najszybciej [ją] wznowić. Konkretny harmonogram wznowienia zostanie ogłoszony w osobnym ogłoszeniu.”

Nagły atak hakera

Oświadczenie Bithumb opublikowano prawie 24 godziny po tym, jak po raz pierwszy na Twitterze pojawiły się doniesienia o domniemanym “haku” na platformie. Według użytkownika Dovey Wana cyber-przestępcy uzyskali kontrolę nad kluczami prywatnymi do portfela EOS należącego do giełdy.

Cyber-złoczyńcy byli podobno w stanie ukraść ponad 3 miliony tokenów EOS o wartości około 15 milionów dolarów. Whale Alert, który śledzi duże transakcje kryptowalutowe, również zauważył tę samą transakcję z konta Bithumb na nieznany mu portfel.

Po rzekomej kradzieży podejrzani hakerzy przenieśli ponoć fundusze na inne platformy, takie jak Huobi, HitBTC i KuCoin. Żadna z platform zaangażowanych w sprawę nie wydała jednak oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Jeśli doniesienia o ataku okażą się prawdziwe, będzie to drugi taki atak na Bithumb w okresie mniej niż dziewięciu miesięcy. W czerwcu 2018 roku hakerzy ukradli 31,5 miliona dolarów, ale udało się odzyskać około 45 procent skradzionych funduszy niecałe dwa tygodnie później.

Jak dotąd bardziej niepokojącym aspektem tej historii jest plotka, że atak mógł być tzw. inside job. Oświadczenie Bithumb nawet wskazuje na taką możliwość, bowiem czytamy tam, “że incydent jest zdarzeniem z udziałem wtajemniczonych [osób], ponieważ zewnętrzna ścieżka wtargnięcia nie została do tej pory odnaleziona.”

Jeśli szukasz bezpiecznego miejsca do zakupu BTC, to Kantor Bitcoin, dostępny online na Bitcoin.pl, umożliwi Ci szybki zakup bitcoinów, bez dodatkowych formalności. Bitcoiny zakupione w kantorze trafiają na wybrany przez Ciebie adres, więc masz 100% kontrolę nad swoimi funduszami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
atak hakerski bithumb Eos giełdy kryptowalut hakerzy kryptowaluty

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.