Fundstrat Global Advisors podnosi cenę docelową BTC

Bitcoin Wiadomości

Niedawna deklaracja Tesli, że nie będzie już akceptować Bitcoinów (BTC) jako formy płatności, nie zraziła Fundstrat Global Advisors. Firma doradcza […]

Niedawna deklaracja Tesli, że nie będzie już akceptować Bitcoinów (BTC) jako formy płatności, nie zraziła Fundstrat Global Advisors. Firma doradcza z siedzibą w Nowym Jorku podniosła docelową cenę Bitcoina na 2021 r. do 125 000 USD, czyli o 25%.

Fundstrat Global Advisors nadal wierzy w BTC

– Nie sądzę, że spowoduje to negatywne nastawienie ludzi do Bitcoina, ale zmusi ich do skupienia się na problemach stwarzanych przez zasoby cyfrowe – powiedział Business Insider Tom Lee, partner zarządzający Fundstrat, gdy był pytany o niedawną decyzję Tesli, która to firma nie chce już przyjmować BTC w zamian za swoje samochody. – Prawdopodobnie lepiej jest postrzegać to jako wezwanie do działania dla branży BTC, aby skupić się na odnawialnych źródłach energii lub bardziej wydajnych sposobach kopania.

Dalej powiedział, że „wiele osób przychodzi do Tesli, ponieważ jest ona przyjazna ESG”. Chodziło mu o czynniki, w oparciu o które tworzone są ratingi i oceny pozafinansowe przedsiębiorstw, państw i innych organizacji. Składają się one z 3 elementów: E – Środowisko, S – Społeczna odpowiedzialność i G – Ład korporacyjny.

Myślę, że niektórzy z ludzi mogli właśnie zapytać: no cóż, a gdyby tak zaakceptować cyfrową walutę… może jednak nie powinien to być Bitcoin – powiedział Lee.

Tesla przekazała w zeszłym tygodniu, że „obawia się gwałtownego wzrostu wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia Bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla, który jest czymś najgorszym ze wszystkich paliw”. Dzień wcześniej Reuters poinformował, że Tesla stara się wejść na rynek odnawialnych kredytów o wartości wielu miliardów dolarów, mając nadzieję na skorzystanie z nowej polityki Joe’go Bidena.

Fundstrat Global Advisors

Bitcoin traci dominację

Ponadto, według Business Insider, Lee powiedział, że nie zraża go słabnąca dominacja Bitcoina na rynku lub procent całkowitej kapitalizacji rynkowej, który obecnie waha się w okolicach 40%, według różnych dostawców danych. Na początku tego roku było to około 70%.

– Dominacja Bitcoina wzrośnie w czasie bessy – powiedział Lee.

W swojej kwietniowej analizie Fundstrat oszacowało, że cena docelowa Bitcoina na ten rok wyniesie 100 000 USD.

Jednym z czynników stojących za prognozą Fundstrat było to, że korporacje wejdą na rynek kryptowalut w większym stopniu w 2021 roku.

– Uważamy, że zaczyna się to dziać częściej i będzie nowym źródłem napływu kapitału do gospodarki kryptowalut – powiedziała firma. – Nawet jeśli Facebook nie kupił Bitcoinów, nadchodzą korporacje i może to jeszcze nie znaleźć odzwierciedlenia w ogłoszeniach o zarobkach – dodano.

Tagi
bitcoin btc cena btc Fundstrat Global Advisors Tom Lee

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.