Kim Dotcom: Bitcoin Cash to kryptowaluta idealna dla Tesli

Kryptowaluty Wiadomości

Kim Dotcom, twórca niegdyś popularnej witryny hostującej pliki MegaUpload, mówi, że Bitcoin Cash (BCH) jest dokładnie tym, czego chce Elon […]

Kim Dotcom, twórca niegdyś popularnej witryny hostującej pliki MegaUpload, mówi, że Bitcoin Cash (BCH) jest dokładnie tym, czego chce Elon Musk – kryptowalutą, za którą można byłoby kupować samochody Tesli.

Kim Dotcom chwali BCH

Dotcom wziął udział w dyskusji na temat kryptowalut na Twitterze, która dot. decyzji Elona Muska o zawieszeniu przez Teslę płatności w BTC. Twórca MegaUpload zaapelował do Muska:

Podziwiam, jak @elonmusk nie daje się zwieść przestarzałym i zwodniczym argumentom maksymalistów Bitcoina. Entuzjazm Elona dla Dogecoina jest godny podziwu, ale Bitcoin Cash zapewnia wszystko, czego teraz szuka, w tym realną zieloną strategię i szybko rozwijającą się sieć dostawców.

Kim Dotcom wcześniej napisał na Twitterze, że Elon Musk, jako wielki przedsiębiorca, otworzył dyskusję dot. tego, że Bitcoin nie jest idealnym zasobem cyfrowym.

Kiedy jeden z facetów odnoszących największe sukcesy na świecie zaczyna mówić „g*wno” o #Bitcoin, ludzie zwracają na to uwagę i dowiadują się o wszystkim, co jest nie tak z BTC (…)

napisał.

kim dotcom

BCH spada do 988 dolarów z powodu plotek, że Tesla sprzeda swoje Bitcoiny

Pod względem stabilności ceny Bitcoin Cash (BCH) nie jest jednak wysoce odpornym zasobem. Ze względu na niepewność co do tego, czy Tesla sprzeda swoje Bitcoiny, Bitcoin Cash spadł do lokalnego minimum w wysokości 988 USD. W chwili pisania tego tekstu Bitcoin Cash kosztuje 1129 USD, czyli ok. 3 proc. więcej niż 24 h temu i 16 proc. mniej niż tydzień temu.

Już początkiem tego roku Dotcom chwalił BCH.

– Moje zdanie jest takie, że wykorzystanie kryptowalut wzrasta, a BCH jest w dobrej pozycji do gromadzenia udziałów w rynku. Dla mnie jest to proste: im więcej masz użytkowników, tym większą masz wartość – komentował w styczniu.

Dodał wtedy też, że o ile BTC to dobre aktywo do przechowywania wartości, tak BCH to świetna waluta do płatności w sieci.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin Bitcoin Cash Blockchain kim dotcom Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.