za
ethereum 2.0

Fundacja Ethereum: ETH 2.0 będzie zużywać 99,95% mniej energii

robinhood aplikacja rejestracja

Jak twierdzi Carl Beekhuizen z Ethereum Foundation, nadchodząca aktualizacja Ethereum 2.0 przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii przez blockchain o 99.95%. Sprawi też, że łańcuch nie będzie już “pożerał tyle mocy co całe kraje”.

Biorąc pod uwagę całkowitą liczbę walidatorów, unikalnych adresów i średnią energię zużywaną przez koparki, otrzymana liczba była znacznie niższa niż obecne zapotrzebowanie energetyczne Ethereum, które wykorzystuje mechanizm konsensusu proof of work (PoW).

W sumie, Proof of Stake Ethereum zużywa zatem coś rzędu 2,62 megawata. Nie jest to skala krajów, prowincji, czy nawet miast, ale małego miasteczka (około 2100 amerykańskich domów)

– napisał Beekhuizen.

eth 2.0 zuzycie energii

Aktualizacja Ethereum na horyzoncie

Obecnie blockchain Ethereum korzysta z tego samego energochłonnego mechanizmu konsensusu proof of work (PoW) co Bitcoin. Wkrótce to się jednak zmieni, dzięki Ethereum 2.0. Ambitna, trwająca wiele lat aktualizacja przestawi sieć na bardziej ekologiczny mechanizm konsensusu zwany proof of stake (PoS).

Proof of stake polega na tym, że użytkownicy blokują – lub stakują – Ethereum. W ten sposób wspierają produkcję nowych bloków, zamiast używać energochłonnych koparek kryptowalut.

Pod względem energii wymaganej na jedną transakcję, ETH 2.0 zużywa równowartość “około 20 minut telewizji”. Dla porównania, jedna transakcja na PoW Ethereum wymaga ilości energii elektrycznej, która mogłaby zasilać cały dom przez 2,8 dnia. Jeden transfer Bitcoina zużywa taką samą ilość energii co “cały dom przez 38 dni”.

Podczas gdy ETH 2.0 jest dopiero w fazie wstępnej, użytkownicy zablokowali w kontrakcie dopozytowym tokeny o wartości ponad 4 milionów dolarów.

Pierwsze sieci testowe dla ETH 2.0 uruchomiono pod koniec kwietnia. Jednak dokładna data pełnego wdrożenia jest bardzo trudna do ustalenia.

Mimo to, Beekhuizen doszedł do wniosku, że “dni ETH żądnego mocy są policzone i mam nadzieję, że dotyczy to również reszty branży.”

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności