za
giełda kryptowalut

Powstanie FTX 2.0?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Nowy zarząd FTX, na czele z prezesem Johnem J. Rayem III, pracuje nad odrodzeniem giełdy FTX.

Nowy prezes ożywi upadłą giełdę?

Prezes FTX, John J. Ray III, pracuje nad opracowaniem planu restartu obecnie nieistniejącej giełdy kryptowalut, jak wynika z niedawnego zgłoszenia sądowego.

Miesięczny raport kadrowy i szczegóły wynagrodzenia dla Johna J. Raya III, który prowadzi wysiłki restrukturyzacyjne FTX, pokazują, że ostatnim okresie prezes giełdy prowadził działania, które – przynajmniej w teorii – mogłyby ułatwić odrodzenie giełdy. Ray badał bowiem kolejne kroki wymagane do ponownego uruchomienia platformy do handlu kryptowalutami. Jednocześnie opracowywał materiały o nazwie “FTX 2.0”, które miał dystrybuować do inwestorów.

Nowy prezes szukał również pomocy w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem, Sygnia, w celu zwiększenia bezpieczeństwa platformy. Przeglądał również podsumowanie kroków dostarczone przez bank inwestycyjny Perella Weinberg Partners LP dotyczące planu restartu. W kwietniu prezes utrzymywał również stałą komunikację z bankiem inwestycyjnym.

Nowy szef giełdy po raz pierwszy wysunął pomysł jej restartu w styczniu tego roku.

Interesariusze, z którymi pracujemy, widzą FTX 2.0 jako rentowny biznes.

powiedział wtedy.

W kwietniu główny prawnik firmy, Andy Dietderich, również sugerował, że giełda kryptowalut może zostać ożywiona. Warto jednak zauważyć, że nie było jeszcze wtedy przygotowanej “żadnej konkretnej strategii”.

Według Dietdericha, ponowne uruchomienie platformy – niezależnie od tego, czy ta działałaby globalnie, czy byłaby dostosowana jedynie do inwestorów z USA – prawdopodobnie wymagałoby zebrania kapitału.

VC Tribe Capital znów chce zainwestować w FTX?

Firma VC Tribe Capital, która zainwestowała w FTX jeszcze przed jej upadkiem, rzekomo wyraziła zainteresowanie prowadzeniem rundy finansowania w celu ożywienia giełdy. Nowa platforma, jak czytamy w kwietniowym raporcie Bloomberga, nadal używałaby nazwy FTX.

W odpowiedzi na najnowsze wiadomości, kurs natywnego tokena platformy, FTT, urósł o niemal 10% w ciągu ostatniego dnia. W momencie pisania artykułu utrzymuje się w okolicach 1,10 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 443,46 USD0,08%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,14 USD0,33%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,21 USD1,08%
Solana logo
SolanaSOL
134,98 USD-0,74%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3519,44 USD0,39%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,34%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,42%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-0,06%