Policjantka na tle ekranów z giełdami

Cyberprzestępcy na celowniku – Eun Young Choi rozprawi się z kryptowalutowymi oszustwami

Kryptowaluty to anonimowość, na której niestety żerują przestępcy. Z tego powodu rząd Stanów Zjednoczonych postanowił aktywnie przeciwdziałać oszustwom i praniu pieniędzy na platformach cyfrowych. Zapobieganie cyberprzestępczości na rynku krypto szczególnie mocno nasiliły się po ogromnych aferach z roku 2022.

Próba wykrywania krypto przestępców w przeciągu ostatnich miesięcy wyglądała jednak bardzo nierówno. Niektóre działania były faktycznie precyzyjne – inne niestety wręcz przeciwnie. Z tego też powodu na stół rzucony zostaje As w postaci Eun Youn Choi – ekspertki od cyberprzestępstw.

Prokurator od krypto przestępstw – sposób na skuteczne ściganie oszustów?

Według doniesień „Financial Times” Eun Young Choi została mianowana na stanowisko czołowej prokurator do ścigania przestępstw kryptowalutowych w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ). Jej pierwszym ruchem na szachownicy ma być rozprawienie się z platformami cyfrowymi, które umożliwiają cyberprzestępczość. Według słów samej Young Choi, Departament Sprawiedliwości na celownik weźmie giełdy kryptowalut. Warto dodać, że prezydent Joe Biden już w zeszłym roku przyznał Eun Young Choi tę rolę. Jej dotychczasowym zadaniem było kierowanie krajowym zespołem ds. egzekwowania prawa w sprawie kryptowalut.

Policjantka kontrolująca cyberbezpieczeństwo

Kogo zamierza ścigać Eun Young Choi?

Cyberprzestwępstwa na rynku kryptowalutowym zdarzają się na coraz większą skalę. Eun Young Choi wraz z zespołem zamierza prześwietlać zarówno giełdy, jak i wszelkie inne firmy z rynku kryptowalutowego. Ścigane będą nie tylko te cyfrowe platformy, które popełniają przestępstwa, ale także te umożliwiające takie działania, jak pranie brudnych pieniędzy.

Zintensyfikowane działania w tym zakresie argumentuje się zauważalnie wzmożoną aktywnością cyberprzestępczości na rynkach kryptowalut w przeciągu ostatnich 4 lat.

Co ciekawe, wypowiedzi Young Choi jasno sugerują, że jej zespół mocno zainteresuje się jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie, czyli Binance. Waszyngton już od marca ma na celowniku Binance. Grupa amerykańskich senatorów (z dwóch głównych partii) wezwała bowiem krypto giełdę do przedstawienia szczegółowych informacji odnośnie jej działalności biznesowej.

Zaledwie kilka dni temu Binance zakończyło swoją działalność w Kanadzie, ze względu na nowe regulacje. Wszystko wskazuje na to, że ta największa na świecie kryptogiełda znajdzie się teraz na celowniku Young Choi oraz jej zespołu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Binance cyberprzestępczość Eun Youn Choi kryptowaluty oszustwa rynek kryptowalut
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.