fresh del monte

Fresh del Monte inwestuje w technologię blockchain

Fresh Del Monte Produce jest wiodącym na świecie przedsiębiorstwem jeśli chodzi o zintegrowanie producentów, dystrybutorów, oraz sprzedawców świeżych owoców i warzyw. Gigant ogłosił wczoraj, że zainwestował w Decapolis, blockchainowy startup zajmujący się identyfikowalnością żywności. Firma nabyła aż 39% udziałów.

Fresh Del Monte chce śledzić produkty przy pomocy blockchaina

Firmy planują wspólnie wprowadzić system Decapolis Food Guard we wszystkich placówkach Fresh Del Monte. Pierwszym celem jest użycie łańcucha bloków w działalności związanej z ananasem w Kostaryce. Owoce będą miały dołączone kody QR, dzięki którym konsumenci zobaczą całą historię produktu – od pola do stołu. Dodatkowym celem współpracy jest dostarczenie gotowego rozwiązania innym firmom.

Udostępnianie konsumentom informacji na temat zrównoważonego pozyskiwania żywności jest tylko jednym z zastosowań, które umożliwia technologia blockchain. Pomaga również w monitorowaniu łańcucha dostaw pod kątem dystrybucji żywności i analizy jakości. Ponieważ łańcuchy bloków są niezmienne, informacje są bardziej godne zaufania. Samo skorzystanie z blockchaina nie może jednak zaświadczyć, że dane są zgodne z prawdą. Do tego potrzebne są inspekcje lub wykorzystanie odpowiednich czujników.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek konsumenci są świadomi tego, skąd bierze się ich żywność” – powiedział Mohammad Abu-Ghazaleh, prezes i dyrektor generalny Fresh Del Monte. „Dzięki technologii blockchain będą dokładnie wiedzieć, jaka była droga ich produktu, od zerwania z drzewa, aż do momentu kupna w celu konsumpcji”.

Fresh Del Monte to niezależny podmiot od Del Monte Foods, który koncentruje się na produktach w puszkach i mrożonych. Część ze świeżą żywnością została odsprzedana w 1998 roku i używa marki Del Monte na licencji.

Rola blockchaina w identyfikalności żywności

Identyfikowalność żywności w ramach wykorzystania technologii blockchain była jednym z pierwszych przypadków użycia jej w świecie rzeczywistym. Chociażby IBM Food Trust zyskał ogromne zainteresowanie po tym, jak Nestle i Walmart zdecydowali się przyjąć tę technologię. Warto zauważyć, że istnieje coraz więcej firm oferujących podobne rozwiązania. Należą do nich między innymi Ripe.io, OpenSC, FoodLogiQ, GrainChain, WholeChain i TE-Food.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Blockchain Del Monte Foods FoodLogiQ Fresh Del Monte GrainChain ibm IBM Food Trust Identyfikowalność żywności łańcuch bloków Mohammad Abu-Ghazaleh

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.