za
sega

Sega wprowadza na rynek pierwszą grę blockchain

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Sega, jedna z największych japońskich firm zajmujących się grami, ogłosiła, że ​​uruchomi swoją pierwszą grę blockchain we współpracy z Double Jump Tokyo, inną japońską firmą deweloperską. Gra, oparta na serii Sangokushi Taisen, zostanie zbudowana dzięki wspariu Oasys, japońskiego projektu blockchain.

Sega uruchamia pierwszy projekt gry blockchain

Sega, jedna z najbardziej wpływowych japońskich firm zajmujących się grami, ogłosiła, że ​​zbuduje swoją pierwszą grę opartą na blockchain. Projekt, który zostanie zbudowany przez inną firmę zajmującą się grami, Double Jump Tokyo, będzie oparty na popularnej w Japonii grze zręcznościowej Sangokushi Taisen.

Sangokushi Taisen jest serią gier strategicznych, które pozwalają graczom korzystać z wirtualnych kart. Struktura gry idealnie nadaje się do implementacji elementów blockchain, takich jak aspekt handlowy wspomnianych kart i tokenizacja niektórych aktywów gry. Żadna z firm nie ogłosiła jeszcze, w jaki sposób te elementy blockchain zostaną uwzględnione jako część mechaniki gry. Nie znamy również daty premiery.

Oasys Blockchain i Blockchain Gaming

Double Jump Tokyo ogłosił również, że gra powstanie we współpracy z projektem Oasys. Ta japońska firma chce rozwinąć rynek gier blockchain, zapewniając im odpowiednią skalowalność i wsparcie dużej liczbę równoczesnych graczy.  Oasys ma wsparcie tradycyjnych firm takich jak Bandai Namco, Sega, Jump Crypto, a nawet Square Enix. Ten ostatni stał się niedawno walidatorem sieci Ethereum.

Stanowisko firmy Sega w sprawie niewymiennych tokenów (NFT) i gier opartych na technologii blockchain było niejednoznaczne. W styczniu firma oświadczyła, że ​​może zrezygnować z wdrażania tych technologii w swoich grach, jeśli pomysł nie spodoba się odbiorcom. Jednak już niedługo później, w kwietniu, Sega zasugerowała możliwość włączenia NFT i elementów metaverse do strategii rozwoju Super Game.

Coraz więcej czołowych producentów z branży gamingowej dostrzega możliwości technologii blockchain. Ubisoft, mimo początkowego niezadowolenia graczy, zdecydował się na wprowadzanie NFT do swoich gier. Square Enix również uwzględnił blockchain jako kluczową część swojego biznesplanu na przyszłość.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 507,32 USD-1,11%
Ethereum logo
EthereumETH
3904,23 USD3,08%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,89 USD0,12%
Solana logo
SolanaSOL
164,98 USD-0,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3904,34 USD3,13%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,27%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,36%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,38 USD0,88%