za
sega

Sega nie chce NFT? Tak sugerują jej szefowie

2022-01-07
NFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kierownictwo firmy holdingowej Sega Corporation, zajmującej się grami wideo, zasugerowało, że może chcieć unikać emisji niewymiennych tokenów (NFT) w grach typu „play to earn”.

Sega nie chce NFT?

14 grudnia podczas spotkania dyrektora generalnego Sega Holdings – Harukiego Satomiego, wiceprezesa wykonawczego – Koichia Fukazawy i prezesa Sega Corporation Yukio Sugino, pojawił się temat NFT w grach. Managerowie powiedzieli, że muszą przeanalizować, w jaki sposób można wprowadzić NFT do produktów Sega, jednocześnie „łagodząc negatywne elementy” takich tokenów i działając zgodnie z japońskimi przepisami. Powoływali się na „negatywne reakcje” użytkowników, którym nie podobało się to, że niektórzy producenci wprowadzali NFT do gier. Nawiązali tym do afery związanej z pomysłem Ubisoftu, który chciał nagradzać graczy właśnie w postaci NFT.

Jeśli chodzi o NFT, chcielibyśmy wypróbować różne rzeczy i rozpoczęliśmy już wiele różnych badań i rozważań, ale na tym etapie nic nie zostało zdecydowane w odniesieniu do gier typu play to earn

– przekazała Sega.

Firma dodała, że analizuje nadal jednak tę kwestię.

Managerowie twierdzą ponadto, że emitowanie NFT w grach jest mniej ciekawe niż wdrażanie nowych technologii. Ich zdaniem lepiej “współpracować z partnerami nad nowymi technologiami”. Co kryje się pod tym pojęciem? Nie wyjaśniono tego dokładnie.

sega

Gigant z rynku gier

Sega Corporation to japoński producent gier i spółka zależna Sega Group Corporation, która połączyła się z Sammy Corporation w 2004 roku. Firma stoi za wieloma popularnymi grami. Najpopularniejszą jej serią jest gra o Sonicu, która zyskała dużą popularność w latach 90. Najnowszy tytuł, “Sonic Frontiers“, ma zostać wydany w 2022 roku.

W kwietniu 2021 roku firma ogłosiła, że planuje rozszerzyć swoją działalność o NFT. Jak na razie – jak widać – pomysł został chyba zamrożony.

Możliwe, że producenta odstraszył los Ubisoftu. W 2021 r. francuski wydawca gier zaczął oferować NFT w “Ghost Recon: Breakpoint“. Te były przyznawane w zamian za czas spędzony w świecie gry. Problem polega na tym, że pomysł nie spodobał się graczom. Na markę wylała się fala hejtu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 722,19 USD-3,45%
Ethereum logo
EthereumETH
3823,60 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,79 USD-1,84%
Solana logo
SolanaSOL
166,84 USD-2,61%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3825,43 USD-2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,78%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,45 USD0,11%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,51%