za
ubisoft

Ubisoft wprowadza NFT przy użyciu systemu Digits

2021-12-08
NFT

Ubisoft – gigant branży gamingowej – ogłosił niedawno plany zintegrowania NFT w swoich grach. Będą one znane jako “Digits” i będą posiadały własne, unikalne numery seryjne. Jednocześnie będzie można nimi handlować na rynku kryptowalut.

NFT i Ghost Recon

Ubisoft ogłosił swój projekt NFT we wczorajszym tweecie. Firma będzie oferować tokeny za pośrednictwem nowej platformy – Ubisoft Quartz. Platforma ta pozwala użytkownikom zbierać “pierwsze grywalne i energooszczędne NFT.”

Tokeny będą przechowywane na blockchainie proof-of-stake Tezos. Dlatego nieistotne stają się obawy etyczne dotyczące szkód środowiskowych. Na stronie Ubisoft czytamy:

Ubisoft Quartz to nowe doświadczenie dla naszych graczy, zbudowane w oparciu o naszą wizję tworzenia coraz większej więzi między Tobą a światami gier, które kochasz. Jego celem jest zaoferowanie graczom większej autonomii i sprawczości podczas interakcji z przedmiotami w grze, które pomogą ci stworzyć własną historię.

Pierwsze “Digits” zostaną wydane w wersji beta dla Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, która ukaże się w czwartek. Początkowe NFT będą miały postać występującego w grze ekwipunku i będzie można je nabyć za pomocą kryptowaluty.

W przeciwieństwie do typowych skórek do gier, każdy przedmiot będzie posiadał unikalny numer seryjny. To właśnie uczyni je “niewymiennymi”. Co więcej, będą one mogły być kupowane i sprzedawane na Tezos przez graczy, którzy nawet nie grają w Ghost Recon, ani w przyszłe gry kompatybilne z NFT. Jednakże, Digits używane w grze będą miały Gamertagi ich poprzednich właścicieli.

Nowy segment rynku NFT

Ubisoft wydał wiele bestsellerowych gier, takich jak Assassin’s Creed i Far Cry. Najnowsza gra, “Valhalla”, osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,8 miliona sztuk w ciągu pierwszego tygodnia. Poprzez integrację NFT w swoich pozycjach, Ubisoft może stworzyć zupełnie nowy segment rynku NFT, którego znaczna część jest już obeznana z ta technologią.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 721,85 USD3,95%
Ethereum logo
EthereumETH
3155,15 USD2,84%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,20 USD0,88%
Solana logo
SolanaSOL
180,38 USD6,18%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,02%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3154,28 USD2,90%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD3,16%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD2,61%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,91%