za
forbes miliarderzy

Forbes: Hossa stworzyła dziewięciu nowych krypto-miliarderów

Jak zapewne zauważyłeś rynek kryptowalut znajduje się w byczym rajdzie. Spowodował on, że dziewięciu nowych przedstawicieli branży dołączyło do 35. dorocznej światowej listy miliarderów Forbes.

Wśród nowych osób na liście miliarderów znaleźli się Sam Bankman-Fried i Michael Saylor. CEO Binance Changpeng “CZ” Zhao powraca na listę po tym, jak wypadł z niej podczas ostatniej bessy.

Bankman-Fried najbogatszym wielorybem

Według listy, Bankman-Fried, dyrektor generalny giełdy instrumentów pochodnych FTX, jest najbogatszym z kryptowalutowych miliarderów. Jego majątek to 8,7 miliarda dolarów.

Drugie miejsce zajmuje dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, którego majątek wzrósł z 1 miliarda dolarów w zeszłym roku do 6,5 miliarda dolarów obecnie. Być może nie będzie musiał jednak długo zadowalać się srebrem.  2,8 mln akcji klasy A Coinbase należących do Armstronga może sprawić, że jego majątek netto znacznie wzrośnie. Platforma już 14 kwietnia wchodzi bowiem na giełdę.

Jednak inne media kwestionują ranking Forbesa. W marcu chiński Hurun Research Institute podobnie sklasyfikował Armstronga i Frieda jako pierwszego i drugiego najbogatszego w branży. Wycenił jednak ich majątki na odpowiednio 11,5 oraz 10 miliardów dolarów.

Założyciele Ripple w czołówce najbogatszych

Na trzecim miejscu listy Forbesa znalazł się współzałożyciel Ripple, Chris Larsen. Wraz z prezesem firmy Bradem Garlinghouse’em jest on obecnie uwikłany w batalię prawną z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Ich majątek to 3,4 mld dolarów. Jed McCaleb, również współzałożyciel Ripple, pojawił się na liście po raz pierwszy z majątkiem 2 miliardów dolarów.

Innymi debiutantami są bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss. Po zainwestowaniu pieniędzy otrzymanych w ramach odszkodowania od Facebooka w Bitcoina, ich majątek netto wzrósł do 3 miliardów dolarów na głowę.

Listę kryptowalutowych miliarderów uzupełniają: dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor (2,3 mld USD), wczesny inwestor Bitcoina Matthew Roszak (1,5 mld USD), inwestor venture capital Tim Draper (1,5 mld USD), współzałożyciel Coinbase Fred Ehrsam (1,9 mld USD), dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (1,9 mld USD, jedyny “powracający” na liście) oraz dyrektor generalny Digital Currency Group Barry Silbert (1,6 mld USD).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności