Ethereum jest lepsze od bitcoina i w końcu go zastąpi – twierdzi prezes Citadel

Bitcoin Ethereum ethereum

Ken Griffin – założyciel i dyrektor generalny międzynarodowego funduszu hedgingowego Citadel LLC – pozostaje sceptyczny wobec bitcoina i jego zastosowań. […]

bitbay zonda

Ken Griffin – założyciel i dyrektor generalny międzynarodowego funduszu hedgingowego Citadel LLC – pozostaje sceptyczny wobec bitcoina i jego zastosowań. Wierzy jednak, że Ethereum, stanie się najbardziej dominującym projektem w świecie cyfrowych aktywów.

Bitcoin może zostać zastąpiony przez Ethereum

Pomimo wzlotów i upadków w ciągu tego roku, bitcoin w ostatnich jedenastu miesięcy ponad dwukrotnie zwiększył swoją wartość. Przyjęcie instytucjonalne i znaczące wsparcie ze strony znanych inwestorów i przedsiębiorców, są jednymi z czynników, które popchnęły aktywo na obecne szczyty.

Ponadto, we wrześniu BTC stał się nawet legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, forsując swoją pozycję na poziomie krajowym.

Jednak nie wszystko jest tak kolorowe. Pierwotna kryptowaluta ma również swoich krytyków. Jednym z nich jest dyrektor generalny Citadel – Ken Griffin. W ostatnim wywiadzie z Andrew Rossem Sorkinem z DealBook, stwierdził on, że bitcoin jest zbyt szkodliwy dla środowiska, ma niską prędkość transakcji i jest podatny na oszustwa.

Według niego, ether lub inna kryptowaluta oparta na blockchainie Ethereum, która miałaby mniejszy ślad węglowy i niższe koszty transakcyjne, może odebrać BTC dominację.

Właściciel Dallas Mavericks – Mark Cuban – również opowiedział się ostatnio za Ethereum i jego rodzimym coinem. Według niego, początkujący w branży kryptowalut powinni wybierać ETH, ponieważ ma on największy potencjał wzrostu.

Griffin poruszył również temat rosnącej inflacji i kryzysu finansowego, który zaczął wstrząsać większością gospodarek. Zwątpił, że kryptowaluty mogą rozwiązać te problemy monetarne, sugerując, że bardziej korzystny może być cyfrowy dolar.

Mimo to, wydaje się on wspierać technologię blockchain, nazywając ją „naprawdę interesującą technologią i potężnym sposobem na utrzymanie zdecentralizowanej księgi głównej na całym świecie”.

bitcoin vs ethereum porównanie

Citadel świadczyłby usługi kryptowalutowe, gdyby branża została uregulowana

W jednym z poprzednich wystąpień Griffin po raz kolejny uderzył w bitcoina i alternatywne monety, twierdząc, że mogą one zaszkodzić amerykańskiemu dolarowi. Ponadto powiedział, że jest to „wezwanie dżihadystów”, że niektórzy pokładają zaufanie w aktywach cyfrowych zamiast w walucie narodowej USA.

Mimo, że Griffin nie jest zwolennikiem kryptowalut, jego organizacja nadal oferowałaby swoim klientom tego typu ekspozycję, gdyby istniała „jasność regulacyjna” w tej przestrzeni:

Nie handlujemy kryptowalutami ze względu na niepewność regulacyjną. Byłoby to o wiele bardziej konkurencyjne na rynku, gdyby pojawiła się jasność regulacyjna i to byłoby dobre… Wtedy handlowałbym nimi, ponieważ to by zaspokoiło potrzeby naszych partnerów brokerskich, którzy chcą współpracować z  firmą z najwyższej półki.

Tagi
bitcoin btc Citadel ETH Ethereum

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.