ETH wyprzedza BTC pod względem nowych aktywnych adresów

Wiadomości

Od początku roku liczba aktywnych adresów Ethereum wzrosła o prawie 150%. Liczba adresów ETH znacznie przewyższyła liczbę adresów BTC, pomimo […]

Od początku roku liczba aktywnych adresów Ethereum wzrosła o prawie 150%. Liczba adresów ETH znacznie przewyższyła liczbę adresów BTC, pomimo ich wzrostu o 50%, od początku roku.

Ethereum przewyższa BTC pod względem nowych aktywnych adresów

Według danych opublikowanych przez firmę monitorującą blockchain – Messari, od początku roku, liczba aktywnych adresów Ethereum wzrosła o 145%.

Wykres ilustruje kilka znaczących wzrostów. Pierwszy z nich nastąpił w dniach następujących po spadkach cen w połowie marca. W tym czasie token ETH, na skutek rosnącego zagrożenia pandemią COVID-19, osiągnął swój najniższy roczny poziom poniżej 100 dolarów.

Drugi ogromny wzrost nastąpił na początku czerwca. Można to przypisać nagłemu wzrostowi popularności zdecentralizowanych finansów. Ponieważ Ethereum jest technologią stojącą za DeFi, skłoniło to inwestorów do stworzenia bardziej aktywnych adresów, aby móc uczestniczyć w najnowszym trendzie na rynku kryptowalutowym.

Oprócz tego, w czerwcu, nowy rekord osiągnęła także liczba adresów przechowujących ponad 0,1 ETH. Od stycznia 2018 roku, kiedy to ETH kosztowało 1400 dolarów, liczba portfeli na których znajduje się więcej niż 0 Ethereum, wzrosła o 350%.

Bitcoin, według danych z Messari, osiągnął słabsze wyniki na tym polu. Niemniej jednak, pomimo znacznie niższej liczby nowych aktywnych adresów, od początku 2020 odnotowały one wzrost o prawie 50%.

Opłaty ETH vs. BTC

Ostatnimi czasy, ETH wyprzedziło BTC także pod względem wolumenu opłat transakcyjnych. Opłaty w sieci Ethereum znacząco wzrosły, w momencie, w którym miało miejsce kilka „dziwnych transakcji”. Niewielka południowokoreańska giełda kryptowalutowa przeniosła wtedy w sumie 350,55 ETH, za które zapłaciła około 5,2 mln dolarów prowizji.

Jak pokazują dane z Glassnode, pomimo że opłaty Ethereum zdążyły już wrócić do normalności, po tym nieoczekiwanym skoku, ich wolumen jest nadal wyższy niż BTC. Tylko 8 lipca, wszystkie opłaty za transfery Ethereum wynosiły 875 tys. dolarów, podczas gdy prowizje BTC kosztowały łącznie prawię o połowę mniej (445 tys. dolarów.)

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
aktywne adresy bitcoin btc ETH Ethereum

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.