ESPN Global tworzy platformę gamingową obsługującą krypto płatności

Wiadomości

Wśród najnowszych planów ESPN jest nowa platforma gamingowa, która pozwoli graczom na dokonywanie wpłat i wypłat za pośrednictwem bitcoina i […]

Wśród najnowszych planów ESPN jest nowa platforma gamingowa, która pozwoli graczom na dokonywanie wpłat i wypłat za pośrednictwem bitcoina i innych kryptowalut.

Platforma gamingowa z płatnościami krypto

E-Sports Programming Network (ESPN Global) uruchomił platformę gier online, która obsługuje płatności bitcoin. Nowa platforma pozwoli graczom na rywalizację, dzięki której będą mogli zarabiać pieniądze. Aby umożliwić łatwe i bezpieczne dokonywanie kryptowalutowych płatności, ESPN Global wszedł we współpracę z CryptoPay.

Obecnie platforma jest w fazie pre-launch. Po udostępnieniu dla graczy, będą oni mogli dokonywać płatności przy pomocy bitcoina i innych kryptowalut. Ponadto, posiadacze premium uzyskają dostęp do większej ilości popularnych gier. Oprócz tego będą mogli grać w najnowsze tytuły dużo wcześniej, niż inni użytkownicy.

Założony w 1979 roku, ESPN zdywersyfikował swoje usługi od momentu startu. Firma umożliwia użytkownikom konkurowanie między sobą, w niektórych popularnych grach online. Niedawno ESPN wprowadził na rynek „Satoshi’s Treasure” – grę w której do wygrania jest 1 mln dolarów w BTC. Nazwa gry pochodzi od twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto.

Ponadto, ESPN Global, po zebraniu odpowieniej społeczności e-sportowej, planuje uruchomić IEO własnego tokenu Smart Gaming Token (SGT). W swoim planie rozwoju firmy, ESPN Global, w styczniu 2020 roku, uruchomił także nową konsolę dla deweloperów gier. Dzięki temu niezależni twórcy gier będą mogli z łatwością tworzyć swoje własne produkcje.

Blockchain w branży gier

Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że najlepsi gracze Counter-Strike, wraz z dwoma milionami fanów, wezmą udział w kryptowalutowym esportowym turnieju. Fani będą mogli obstawiać wyniki za pomocą tokenów.

W zeszłym miesiącu, Ubisoft wydał serię kolekcjonerskich cyfrowych przedmiotów opartych o blockchain, dla popularnej franczyzy gier i programów telewizyjnych – Rabbids. Pieniądze zebrane ze sprzedaży tych tokenów zostaną przeznaczone na wsparcie UNICEF-u.

Jeżeli interesuje cię temat blockchaina w branży gamingowej, zapraszamy Cię do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat: Blockchain i gry wideo. Co nęci inwestorów w tę stronę?

Warto także pamiętać o naszym rodzimym projekcie przybliżającym blockchain do branży gier – GamerHash, którego tokeny GamerCoin’y aktualnie są do nabycia w fazie private sale na preferencyjnych warunkach.

Tagi
Blockchain blockchain gry e-sport gaming gry

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.