Edward Snowden: Zakaz w Chinach sprawił, że bitcoin stał się jeszcze silniejszy

Bitcoin Regulacje

Informator CIA, Edward Snowden, dołączył do listy osób, które uważają, że zakaz kryptowalut w Chinach przyniesie korzyści pierwotnej kryptowalucie. Niedawno […]

Informator CIA, Edward Snowden, dołączył do listy osób, które uważają, że zakaz kryptowalut w Chinach przyniesie korzyści pierwotnej kryptowalucie. Niedawno pisał również o cenie BTC, która od czasu jego ostatnich prognoz wzrosła 10-krotnie.

Zakaz w Chinach jest dobry dla bitcoina

Chiny są od prawie dekady przeciwne branży kryptowalutowej. Jednak dopiero w tym roku naprawdę konkretnie podeszły do tematu. W maju Państwo Środka po raz kolejny zaczęło rozprawiać się z branżą. Tym razem wycelowało też w górników, którzy musieli zakończyć działalność lub przenieść się do innych, bardziej przyjaznych jurysdykcji.

We wrześniu, bank centralny Chin zakazał również wszystkim lokalnym instytucjom współpracy z jakimikolwiek podmiotami z branży cyfrowych aktywów. Jak można się było spodziewać, wydarzenia te doprowadziły do krótkoterminowych spadków cen BTC i reszty rynku.

Głos w tej sprawie zabrał teraz Edward Snowden – być może najbardziej znany informator naszego pokolenia. W poście na Twitterze napisał, że zakazy w Chinach „po prostu uczynią bitcoina silniejszym”.

Snowden mówił również o ruchach cenowych pierwotnej kryptowaluty. Kiedy w marcu zeszłego roku BTC zanurkował poniżej 4000 USD, tweetował on wtedy o swoich zakupach. Według niego ten 50-procentowy spadek w ciągu dnia był „zbyt dużą paniką i nie miał żadnego powodu”.

Od tego czasu bitcoin wzrósł ponad 10-krotnie. Bez wątpienia jest to imponujący wynik. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zakazy wprowadziła tak ogromna gospodarka jak Chiny. Wiele osób twierdzi, że ruch Państwa Środka faktycznie przyniesie korzyści bitcoinowi. Niektórzy uważają nawet, że z sytuacji skorzystają inne kraje, chociażby USA.

Edward Snowden i BTC

Snowden zyskał popularność 2013 roku, kiedy ukradł i ujawnił liczne tajne dokumenty z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USD. Przedstawiały one dowody na masową inwigilację, szpiegostwo, hakowanie komputerów, podsłuchiwanie telefonów i wiele innych.

Później przyznał, że w całym tym procesie wykorzystał BTC. W jednym z wywiadów zauważył, że serwery, których używał do przekazywania informacji dziennikarzom, były opłacane właśnie za pomocą bitcoinów.

Skrytykował wtedy jednak samą sieć. Według niego „jest ona słaba pod wieloma względami, takimi jak prywatność finansowa.”

Tagi
bitcoin btc Chiny Edward Snowden Snowden zakaz kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.