Drugi największy pool miningowy ETH kończy działalność

Ethereum Kopanie kryptowalut sparkpool kończy działalność

Drugi co do wielkości pool wydobywczy ETH – Sparkpool – ogłosił kilka dni temu, że zablokuje dostęp dla nowych użytkowników […]

bitbay zonda

Drugi co do wielkości pool wydobywczy ETH – Sparkpool – ogłosił kilka dni temu, że zablokuje dostęp dla nowych użytkowników z Chin kontynentalnych. Teraz jednak okazuje się, że firma w dniu 30 września całkowicie zakończy swoją działalność.

Sparkpool odpowiada za ponad 20% hash rate’u sieci Ethereum

Sparkpool jest drugą co do wielkości pulą wydobywczą Ethereum, odpowiedzialną za ponad 20% całkowitego hash rate’u sieci.ethereum sparkpool

Firma zakończy jednak wszelkie prowadzone operacje. Powodem jest rosnąca presja regulacyjna ze strony Państwa Środka.

W ogłoszeniu opublikowanym na początku tego tygodnia Sparkpool informował, że od 24 września zawiesi dostęp dla nowych użytkowników z Chin kontynentalnych. Nie było to nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie wrogie stanowisko tego kraju wobec cyfrowych aktywów.

Ostatnie wiadomości napływające z Chin wskazywały, że w tej jurysdykcji za nielegalną została uznana wszelka działalność związana z kryptowalutami. Najbardziej zaludnione państwo na świecie zmusiło tym samym jedną z największych giełd kryptowalutowych – Huobi, do zaprzestania świadczenia jakichkolwiek usług dla chińskich użytkowników.

Sparkpool koniec końców nie ograniczył się do zawieszenia działalności jedynie w Chinach. We wczorajszym oświadczeniu firma podała, że w dniu 30 września 2021 roku wyłączy wszystkie swoje poole dla użytkowników „w kraju i za granicą”.

Spółka przekonywała, że decyzja ta została podjęta, aby „chronić aktywa klientów”. Obiecała również dostarczyć bardziej szczegółowe informacje na temat rozliczeń i zwrotów w kolejnych ogłoszeniach.

Co z hash rate’m Ethereum?

Zamknięcie drugiego co do wielkości pool’u wydobywczego ETH najprawdopodobniej doprowadzi do spadku hash rate’u Ethereum. Metryka ta jest jednak kluczowa dla bezpieczeństwa sieci. Ostatnio osiągnęła też nowy rekord wszechczasów. Teraz wszystko wskazuje na to, że czeka ją kolejny kryzys.

Tagi
Chiny Ethereum kopanie kryptowalut Pula wydobywcza Sparkpool

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.