do kwon majątek

Władze Korei Płd. przejęły majątek Do Kwona. Chodzi o 176 mln USD

Południowokoreańscy prokuratorzy otrzymali zgodę od Wydziału Kryminalnego Sądu Okręgowego w Seulu na zajęcie aktywów należących do Do Kwona. Łącznie zamrożono aktywa o wartości 233,3 miliarda wonów (176 milionów USD). Wśród nich znalazły się importowane pojazdy, pieniądze i kryptowaluty przechowywane na giełdzie cyfrowych aktywów.

Sąd w Seulu zgadza się na zajęcie aktywów do Do Kwona

Po tym, jak pojawiły się doniesienia, że Do Kwon – współzałożyciel i były dyrektor generalny Terraform Labs – miał 100 milionów USD na szwajcarskim koncie bankowym, południowokoreańscy prokuratorzy podjęli działania. Zamrozili jego aktywa, które są warte 233,3 miliarda wonów (176 milionów USD). Wydział Karny Południowego Sądu Okręgowego w Seulu wydał zgodę na przepadek tego mienia.

W efekcie zajęto konta bankowe, kryptowaluty przechowywane na giełdzie cyfrowych walut oraz importowane samochody. Kwon posiada również apartament mieszkalny i handlowy znany jako „Galleria Foret”, a także biuro w Nonhyeon-dong. Zgodnie z zarządzeniem sądu, wyżej wymienione aktywa wraz z akcjami Mirae Asset Securities, wonami przechowywanymi w Woori Bank oraz kryptowalutami (nie wiadomo, jakimi konkretnie), skonfiskowały władze.

Sala sądowa

Shin Hyun-Seong z zarzutami

Z raportu wynika, że także Shin Hyun-Seong – znany jako Daniel Shin – oraz garstka pracowników Terraform Labs, zostali oskarżeni. Zarzuca im się bowiem oszustwo i naruszenie ustawy o rynkach kapitałowych. Zbiegło się to z zajęciem aktywów Kwona, co miało miejsce dokładnie 9 maja 2023 r. Zauważono też, że z adresu w sieci Ethereum powiązanego z Terraform Labs, przesłano tokeny CVX o wartości 8,7 mln USD.

Kwona i jego współpracownika Han Chang-Joona zatrzymały czarnogórskie organy ścigania, gdy mieli wejść na pokład samolotu lecącego do Dubaju. Kwon czeka obecnie na ekstradycję. Przejąć chcą go władze Korei Południowej i USA. Czeka go też proces w Czarnogórze. Został oskarżony o posługiwanie się sfałszowanym paszportem, za co grozi mu nawet rok pozbawienia wolności.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Czarnogóra do kwon Do Kwon majątek korea płd. Terra USA
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.