za

Do Kwon wyszedł na wolność

zondacrypto bitcoin giveaway

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, wychodzi za kaucją z aresztu. Sąd oddalił apelację prokuratury, która chciała zablokować jego wyjście na wolność.

Do Kwon na wolności

Według oficjalnego komunikatu Sądu Najwyższego w Podgoricy, odwołanie Prokuratury Krajowej od wcześniejszego porozumienia o zwolnieniu Kwona za kaucją zostało oddalone. W efekcie były CEO wychodzi na wolność. Wraz z nim z aresztu wypuszczono też byłego dyrektora finansowego Hana Changa-Joona. Obaj będą czekać na dalsze postępowanie sądowe w areszcie domowym.

Kaucja wyniosła aż 400 000 euro (436 000 USD). Do tego Kwon i Chang-Joon podlegają surowym warunkom zwolnienia z aresztu – nie mogą opuszczać swojego tymczasowego miejsca zamieszkania. Duet będzie ściśle monitorować lokalna policja. W przypadku opuszczenia mieszkania, gdzie będą przebywać, lub naruszenia środków nadzoru – kaucja przepada.

do kwon areszt domowy

Wpadka w Czarnogórze

Kwona i Chang-Joona aresztowano w Czarnogórze w marcu 2023 roku. Wszystko miało miejsce na lotnisku w stolicy kraju. Próbowali wejść do samolotu, którym chcieli dolecieć do Dubaju. Powodem aresztowania było to, że posługiwali się domniemanymi sfałszowanymi dokumentami. Nie była to jedynie próba ukrycia tożsamości, ale też to, że ich oryginalne paszporty zostały anulowane przez władze Korei Południowej w październiku 2022 r.

Sąd zauważył, że weryfikacja autentyczności belgijskich paszportów i dowodów osobistych będących w posiadaniu obu Koreańczyków wymaga więcej czasu. Tym samym podkreślił, że uzgodniona kwota kaucji „jest wystarczającą gwarancją zabezpieczenia obecności oskarżonych” w Czarnogórze.

Kwon jest dziś jedną z najbardziej poszukiwanych osób na całym świecie. Chcą go dostać służby kilku jurysdykcji. Władze Korei Południowej, czyli jego ojczyzny, chcą jego ekstradycji. W kraju trwa śledztwo dot. upadku ekosystemu Terry, w wyniku którego wiele osób straciło oszczędności swojego życia. Do tego Kwona chcą przejąć USA.

Z kolei Interpol wydał tzw. czerwoną notę, która sama w sobie nie jest nakazem aresztowania, ale prośbą o koordynację działania służb na całym świecie.

Kwonowi grozi rok więzienia w Czarnogórze. Z kolei w USA czy Korei Płd. wyrok może być gorszy – nawet 40 lat pozbawienia wolności.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
aresztowanie Do Kwona Czarnogóra do kwon Terra
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.