Digital Currency Group inwestuje na rynku kryptowalut 500 mln USD

2021-05-06 Bitcoin Wiadomości

Koncentrujący się na kryptowalutach gigant z rynku funduszy kapitału podwyższonego ryzyka Digital Currency Group (DCG) skupuje za koleje 500 milionów […]

Koncentrujący się na kryptowalutach gigant z rynku funduszy kapitału podwyższonego ryzyka Digital Currency Group (DCG) skupuje za koleje 500 milionów dolarów udziały w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Przypomnijmy, że DCG wspiera ponad 175 firm związanych z blockchainem, które działają w ponad 35 krajach i jest firmą macierzystą Grayscale.

Digital Currency Group nadal inwestuje

To posunięcie powoduje, że całkowita inwestycja DCG w Grayscale osiąga poziom aż 750 milionów dolarów.

DCG poinformowało, że ogólnie planuje wykorzystać swoje zasoby finansowe do inwestowania i stwierdza, że ​​„rzeczywisty termin, kwota i wartość zakupu akcji będą zależały całkowicie od szeregu czynników, w tym poziomu dostępnej gotówki, cen i panujących warunków rynkowych”.

The Grayscale Bitcoin Trust jest dziś największym publicznym posiadaczem Bitcoinów na świecie, z 654 850 BTC na ich własnym portfelu.

Inwestycyjny gigant ma również fundusze powiernicze powiązane z 12 innymi altcoinami, w tym Ethereum (ETH), Litecoinem (LTC) i Chainlinkiem (LINK).

Digital Currency Group

Duzi gracze nadal inwestują w kryptowaluty

W ostatnim czasie na rynku często słyszy się o tym, że duże firmy inwestują w kryptowaluty. Niedawno pisaliśmy, że instytucjonalni menadżerowie inwestycyjni kupili w zeszłym tygodniu Ethereum (ETH) o wartości aż 30,2 mln USD. Według danych CoinShares, ich łączny stan posiadania wynosi już rekordowe 13,9 mld USD. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Można dojść do wniosku, że na rynku mamy pewną zmianę pokoleniową. Przykładowo, Charlie Munger, współpracownik Warrena Buffetta, ostatnio ponownie skrytykował BTC.

– Nie podoba mi się waluta, która jest tak przydatna dla porywaczy, szantażystów i tak dalej. Nie lubię też po prostu przekazać kilku dodatkowych miliardów dolarów komuś, kto właśnie wymyślił nowy produkt finansowy z powietrza. Myślę, że powinienem powiedzieć skromnie, że uważam, że cały ten cholerny rozwój jest obrzydliwy i sprzeczny z interesami cywilizacji. I zostawię krytykę innym – powiedział.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
altcoiny btc Digital Currency Group ETH inwestycje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.