Czy KFC Kanada akceptuje płatności w DOGE?

Akceptacje Wiadomości

Po wczorajszym tweecie opublikowanym przez KFC Kanada pojawiły się plotki, że sieć restauracji będzie akceptować Dogecoina. Gotówka, karta i Dogecoin […]

Po wczorajszym tweecie opublikowanym przez KFC Kanada pojawiły się plotki, że sieć restauracji będzie akceptować Dogecoina.

Gotówka, karta i Dogecoin

W kwietniu, KFC Kanada ogłosiła bezpłatną dostawę na zamówieniach powyżej 35 dolarów. Dziś jeden klient zareagował na tweet firmy pisząc: „Czy mogę złożyć zamówienie za pomocą mojego DOGE proszę?”. KFC Canada odpowiedziało: „Akceptujemy gotówkę, kartę i dogecoin”.

Tweet zebrał około 2500 retweetów, 500 retweetów z komentarzami i 5800 polubień. Wkrótce wiadomość została podchwycona przez różne strony, w tym Coin.fyi i U.Today.

Nie jest jednak jasne, czy sieć fast foodów rzeczywiście akceptuje Dogecoin lub jakąkolwiek inną kryptowalutę. Obecnie strona KFC nie pokazuje żadnej opcji płacenia za pomocą Dogecoina. Zamiast tego istnieje możliwość wyboru pomiędzy kartą kredytową a Google Pay.

Czy to tylko żart?

Możliwe, że ogłoszenie jest tylko żartem. Ostatnio do Dogecoina w podobny sposób nawiązały też marki takie jak Snickers i Slim Jim.

W rzeczywistości, samo KFC już wcześniej używało wizerunku Dogecoina w swoich mediach społecznościowych. W lutym hiszpański oddział firmy zamieścił na Twitterze mema, który przedstawiał KFC jako psa walczącego z Godzillą (Burger King) i King Kongiem (McDonalds).

Należy jednak zauważyć, że kanadyjski oddział kurczakowej restauracji akceptował kryptowaluty już wcześniej w przeszłości. W 2018 r. firma przeprowadziła promocję, która pozwoliła użytkownikom kupić kubełek kurczaka za Bitcoina. Oznacza to, że akceptacja kryptowalut w przypadku konkurencji McDonalda nie jest wcale wykluczona.

Pizza Hut w Wenezueli akceptuje kryptowaluty

Z kolei inna sieciowa restauracja Pizza Hut akceptuje płatności kryptowalutowe we wszystkich lokalizacjach w Wenezueli już od listopada 2019 roku. Wszystko dzięki partnerstwu z panamskim Cryptobuyer, startupem zajmującym się płatnościami kryptograficznymi. Tym samym sieć pizzerii dołączyła do stale rosnącej listy 20 000 sprzedawców, którzy współpracują z Cryptobuyer, w tym znanych marek, takich jak Burger King, Intercontinental Hotel i Samsung.

 

Tagi
adopcja doge dogecoin KFC pizza hut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.