Token Decentraland zdrożał w ciągu tygodnia o 40%

Blockchain Decentraland

Token MANA firmy Decentraland osiągnął w czwartek rekordowy poziom pod względem ceny, po raz pierwszy kosztując 5,84 USD. W ciągu […]

bitbay zonda

Token MANA firmy Decentraland osiągnął w czwartek rekordowy poziom pod względem ceny, po raz pierwszy kosztując 5,84 USD. W ciągu ostatnich siedmiu dni kurs wzrósł o prawie 40%.

Decentraland i MANA

Token zdecentralizowanej platformy wirtualnej rzeczywistości zbudowanej na blockchainie Ethereum ma teraz kapitalizację rynkową w wysokości aż 9,2 miliarda USD – takie dane podaje Messari. To więcej niż wartość platformy Axie Infinity, która jest wyceniana na 8,6 miliarda dolarów.

Tokeny powiązane z tak zwanym metaverse ogólnie mocno zdrożały od października, kiedy to Mark Zuckerberg poinformował, że zmienia nazwę firmy z Facebook na Meta. W ten sposób chciał podkreślić to, że jego spółka chce mocno inwestować w nowy rynek. W tym czasie kapitalizacja rynkowa Decentraland wynosiła nieco ponad 2 miliardy dolarów.

– Inwestorzy nadal chcą czerpać korzyści z narracji metawszechświata od czasu zmiany marki Facebooka – powiedział Juan Pellicer, analityk IntoTheBlock.

Pellicer powiedział, że ostatnie fale transakcji na MANA o wartości ponad 100 000 USD mogą sygnalizować popyt instytucjonalny. Zauważył również, że niedawne wyprzedaże wirtualnych działek nieruchomości ponownie stawiają Decentraland w centrum uwagi, co może również pomóc w napędzaniu ceny.

Decentraland

E-działka za ponad 3 mln USD

Reuters poinformował w poniedziałek, że spółka zależna Tokens.com, Metaverse Group, kupiła wirtualną nieruchomość w Decentraland metaverse za 618 000 MANA – to równowartość około 3,2 miliona dolarów w momencie pisania tego tekstu.

Inne tokeny związane z grami i metaverse również są notowane po znacznie wyższych cenach niż jeszcze parę tygodni temu. W poniedziałek SAND Sandbox osiągnął rekordowy poziom po tym, jak Adidas ogłosił partnerstwo między obiema firmami. AXS Axie Infinity wzrósł o 15% w ciągu ostatnich 7 dni do około 140 USD za token.

– Gry wciąż znajdują się w czołówce – powiedział Denis Vinokourov, niezależny analityk kryptowalut.

Sandbox, którego właścicielem jest firma zajmująca się oprogramowaniem do gier z siedzibą w Hongkongu, Animoca Brands, ogłosiło w tym tygodniu, że otworzy część swojego metaverse. Wszystko w ramach wydarzenia Alpha, które odbędzie się 29 listopada. Będzie to szansa na zarobienie 1000 SAND i ekskluzywnych NFT.

Tagi
decentraland decentralizacja MANA metaverse

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.