Hillary Clinton: kryptowaluty mogą szkodzić dolarowi

Bitcoin Hillary Clinton

Była sekretarz stanu Hillary Clinton powtórzyła swoje stanowisko wobec kryptowalut. Powiedziała, że podejrzewa, że mogą one wzmocnić wschodnie supermocarstwa kosztem […]

bitbay zonda

Była sekretarz stanu Hillary Clinton powtórzyła swoje stanowisko wobec kryptowalut. Powiedziała, że podejrzewa, że mogą one wzmocnić wschodnie supermocarstwa kosztem Stanów Zjednoczonych.

Hillary Clinton mówi o kryptowalutach

Hillary Clinton – była pierwsza dama i była sekretarz stanu USA – niedawno wezwała administrację Joe Bidena do uregulowania rynków kryptowalut. Powiedziała, że technologia ta może zostać „zmanipulowana” przez Rosję i Chiny, a nawet „zdestabilizować” status dolara jako światowej waluty rezerwowej.

Clinton potwierdziła w środę swoje stanowisko. Głównym tematem rozmowy z Rachel Maddow z MSNBC była jednak kwestia regulacji firm technologicznych w celu ochrony ich przed wpływami sił z zagranicy.

Zwróciła uwagę na problem, który dopiero pojawia się „na horyzoncie”. Chodziło jej o rynek kryptowalut. Wykazała zaniepokojenie „jeszcze większymi sumami pieniędzy” gromadzonymi przez Rosję lub Chiny poprzez „kontrolę” niektórych łańcuchów kryptowalut.

– Jest jeszcze jedna rzecz, która jest na horyzoncie, na którą ludzie dopiero zaczynają zwracać uwagę, a jest tam potrzeba regulacji – to rynek kryptowalut – powiedziała. – Wyobraź sobie połączenie mediów społecznościowych i gromadzenie jeszcze większych sum pieniędzy poprzez kontrolę niektórych łańcuchów kryptowalut – dodała.

Uważa jednak, że kryptowaluty stanowią zagrożenie wykraczające poza możliwości państw narodowych.

Hillary Clinton

– Przyglądamy się nie tylko takim państwom, jak Chiny czy Rosja, które manipulują wszelkiego rodzaju technologią na swoją korzyść. Patrzymy też na podmioty niepaństwowe działające w porozumieniu z państwami lub na własną rękę, a także kraje destabilizujące dolara jako walutę rezerwową – powiedziała.

Szczególny nacisk położyła na to, jak platformy mediów społecznościowych, które były wykorzystywane do wpływania np. na wybory prezydenckie poprzez dezinformację, można łączyć z rynkami kryptowalut, aby pomóc podmiotom państwowym i prywatnym w destabilizacji innych krajów. Chociaż nie weszła w szczegóły, potencjalnymi sposobami, o których mogła myśleć, mogły być metody manipulowania rynkami, a nawet inżynieria społeczna prowadząca do krachu finansowego. Za takimi działaniami mogą potencjalnie stać farmy trolli działające w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że Clinton przegrała w 2016 r. walkę o prezydenturę z Donaldem Trumpem. Demokraci twierdzili potem, że przyczyną była ingerencja Różni w wybory. Późniejsze śledztwo nie potwierdziło jednakże tych tez.

Tagi
bitcoin Hillary Clinton btc Hillary Clinton sankcje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.