za
Adidas współpraca z Coinbase

Adidas wkracza na rynek kryptowalut i ogłasza współpracę z Coinbase!

2021-11-25
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W dniu wczorajszym na oficjalnym profilu Adidas na Twitterze pojawił się krótki wpis, informujący o nowej współpracy marki. Legendarny producent odzieży sportowej poinformował o nowej kooperacji z giełdą kryptowalut Coinbase.

Jak na razie nie podano szczegółów, na czym miałaby dokładnie opierać się współpraca. Biorąc jednak pod uwagę, że Coinbase coraz częściej angażuje się w nowe projekty NFT, można spekulować, że właśnie w tym segmencie cyfrowych aktywów będą współpracować obie firmy. Inną teorią na temat celu współpracy, jest wdrożenie płatności kryptowalutami do systemu zakupowego Adidas.

Adidas a świat Metawersu

Jednak to nie jedyne ogłoszenie dotyczące nawiązania nowej kolaboracji przez giganta sportowego. Dwa dni wcześniej, 22 listopada współpracę z marką Adidas nawiązali twórcy platformy metawers – the Sandbox.

Firma w opublikowanym ogłoszeniu zawarła również hiperłącza do 144 paczek w przestrzeni metawersu, dedykowanej stricte Adidas Originals. Cena paczek bardzo szybko poszybowała, osiągając wartość od 400 ETH, co przy obecnych kursach wynosi około 1,7 mln USD.

Ruch Adidasa w tym segmencie rynku został wcześniej poprzedzony przez jego największego konkurenta – markę Nike. Ta bowiem współpracowała w ostatnim czasie z metawersem Robloxem. Celem kolaboracji było stworzenie wirtualnej marki NIKELAND. Jeśli chodzi o rynek NFT, to bogata historia patentowa Nike jest jednym z argumentów, dla których marka świetnie zaznaczyłaby swoją obecność na tym rynku.

Biorąc również pod uwagę długą listę wniosków do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA, możemy wnioskować, że Nike planuje zwiększać swój udział w świecie NFT i metawersu. Wiodąca marka odzieży sportowej uzyskała m.in. patent na „CryptoKicks” pod koniec 2019 roku.

Co wyniknie z partnerstwa Adidas i Coinbase? Miejmy nadzieję, że obie firmy niedługo przedstawią precyzyjny plan swoich działań i będzie nam dane poznać ich efekty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 922,51 USD-3,01%
Ethereum logo
EthereumETH
3835,97 USD-2,42%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,08%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,96 USD-1,57%
Solana logo
SolanaSOL
167,34 USD-2,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3837,48 USD-2,38%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,69%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,46 USD0,34%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,57%