Adidas współpraca z Coinbase

Adidas wkracza na rynek kryptowalut i ogłasza współpracę z Coinbase!

Wiadomości

W dniu wczorajszym na oficjalnym profilu Adidas na Twitterze pojawił się krótki wpis, informujący o nowej współpracy marki. Legendarny producent odzieży sportowej poinformował o nowej kooperacji z giełdą kryptowalut Coinbase.

Jak na razie nie podano szczegółów, na czym miałaby dokładnie opierać się współpraca. Biorąc jednak pod uwagę, że Coinbase coraz częściej angażuje się w nowe projekty NFT, można spekulować, że właśnie w tym segmencie cyfrowych aktywów będą współpracować obie firmy. Inną teorią na temat celu współpracy, jest wdrożenie płatności kryptowalutami do systemu zakupowego Adidas.

Adidas a świat Metawersu

Jednak to nie jedyne ogłoszenie dotyczące nawiązania nowej kolaboracji przez giganta sportowego. Dwa dni wcześniej, 22 listopada współpracę z marką Adidas nawiązali twórcy platformy metawers – the Sandbox.

Firma w opublikowanym ogłoszeniu zawarła również hiperłącza do 144 paczek w przestrzeni metawersu, dedykowanej stricte Adidas Originals. Cena paczek bardzo szybko poszybowała, osiągając wartość od 400 ETH, co przy obecnych kursach wynosi około 1,7 mln USD.

Ruch Adidasa w tym segmencie rynku został wcześniej poprzedzony przez jego największego konkurenta – markę Nike. Ta bowiem współpracowała w ostatnim czasie z metawersem Robloxem. Celem kolaboracji było stworzenie wirtualnej marki NIKELAND. Jeśli chodzi o rynek NFT, to bogata historia patentowa Nike jest jednym z argumentów, dla których marka świetnie zaznaczyłaby swoją obecność na tym rynku.

Biorąc również pod uwagę długą listę wniosków do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA, możemy wnioskować, że Nike planuje zwiększać swój udział w świecie NFT i metawersu. Wiodąca marka odzieży sportowej uzyskała m.in. patent na „CryptoKicks” pod koniec 2019 roku.

Co wyniknie z partnerstwa Adidas i Coinbase? Miejmy nadzieję, że obie firmy niedługo przedstawią precyzyjny plan swoich działań i będzie nam dane poznać ich efekty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
adidas coinbase metaverse metawers NFT Nike the sandbox

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.