Changpeng Zhao posiada tylko BTC i BNB

Kryptowaluty Binance Australia

Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalutowej Binance, ujawnił, że w swoim portfelu inwestycyjnym posiada wyłącznie bitcoina. […]

bitbay zonda

Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalutowej Binance, ujawnił, że w swoim portfelu inwestycyjnym posiada wyłącznie bitcoina.

CZ kupił BTC w 2014 r.

Przemawiając w niedawnym wywiadzie dla Associated Press, CZ zauważył, że chociaż znaczny procent jego majątku składa się z binance coina (BNB), wciąż ma trochę BTC, które kupił kilka lat po jego debiucie.

Szef Binance przyznał, że kupił pierwotną kryptowalutę jeszcze w 2014 roku. I chociaż od tego czasu wydał część, nadal posiada większość.

Kupiłem trochę bitcoinów w 2014 roku. Z czasem wydałem trochę z nich, ale większości z nich wciąż się trzymałem. Nie sprzedałem

Pomimo burzliwych lat, podczas których BTC notował szczyty oraz spadał o dziesiątki procent, CZ nadal HODLował swoje monety.

Nie posiadam żadnych innych monet

Pomimo bycia dyrektorem generalnym największej giełdy kryptowalutowej i interakcji z różnymi projektami, monetami i tokenami, CZ przyznał, że jego portfel inwestycyjny nie jest zbytnio zdywersyfikowany.

CEO Binance ujawnił bowiem, że nie posiada żadnych innych monet poza bitcoinami, które zakupił siedem lat temu i swoimi udziałami w BNB, które stanowią większość jego portfela.

CZ zaznaczył również, że nie zainwestował swojego osobistego kapitału w żadne krypto projekty oraz oparte na FIATach. Chce on bowiem uniknąć wszelkich potencjalnych konfliktów interesów.

Osobiście nie posiadam żadnych innych monet … Osobiście nie posiadam kapitału własnego w żadnym innym projekcie, kryptowalutowym lub niekryptowalutowym. Robię to bardzo świadomie, ponieważ nie chcę żadnych potencjalnych konfliktów interesów.

binance karta praw

Binance naciska, aby być licencjonowanym „wszędzie”

W ostatnich miesiącach Binance otrzymał wiele ostrzeżeń i sankcji od różnych regulatorów finansowych na całym świecie. Niezrażony CZ stwierdził jednak, że giełda wprowadzi niezbędne zmiany, aby poprawić swoje stosunki z regulatorami oraz uzyskać licencję „wszędzie” na świecie.

Wczoraj giełda opublikowała również listę podstawowych praw każdego użytkownika aktywów cyfrowych. W dokumencie stwierdzono, że każdy człowiek powinien mieć swobodny dostęp do narzędzi finansowych, które umożliwiają mu większą niezależność ekonomiczną. Do owych narzędzi zaliczono oczywiście kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa.

Tagi
Binance bitcoin btc CZ kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.