Circle planuje ekspansję na rynki azjatyckie

Kryptowaluty Circle

Blockchainowa firma świadcząca usługi finansowe – Circle – zamierza założyć regionalną siedzibę w Singapurze. Spółka zainwestuje również w stablecoina wspieranego […]

bitbay zonda

Blockchainowa firma świadcząca usługi finansowe – Circle – zamierza założyć regionalną siedzibę w Singapurze. Spółka zainwestuje również w stablecoina wspieranego przez japońskiego jena poprzez swój nowo opracowany projekt – Circle Ventures.

Azja może dać wiele możliwości

Zgodnie z ostatnim raportem Bloomberga, Circle – emitent drugiego co do wielkości stablecoina, USDC – spodziewa się znacznego wzrostu wykorzystania tego typu tokenów w najbliższym czasie. Głos w tej sprawie zabrał Jeremy Allaire – CEO w firmie. Uważa on, że rynki azjatyckie są pełne możliwości i odpowiednie dla potencjalnego rozwoju USDC lub lidera branży – Tethera.

Szczególnie w środowisku inflacyjnym, w którym się znajdujemy i poszukiwaniu rentowności, będzie to duży, duży temat. Wiele osób chce skupić się na ludziach zabezpieczających się poprzez bezpośredni zakup bitcoina. My uważamy jednak, że dla zarządzających kapitałem w ramach korporacji i skarbów korporacyjnych, alokacja w stablecoiny będzie w rzeczywistości naprawdę, naprawdę atrakcyjna.

Poruszając kwestię nowej siedziby w Singapurze, Allaire powiedział, że celem jego firmy jest bycie jednym z pierwszych emitentów licencjonowanych stablecoinów działających w tym państwie-mieście. Dodał, że Circle współpracuje również z Monetary Authority of Singapore (MAS), aby „ustanowić projekt adopcji USDC dla głównych firm w Singapurze.”

Stablecoiny, takie jak USDC lub Tether, są kryptowalutami, których wartość jest związana z zewnętrznym aktywem – na przykład walutami fiat lub złotem – w celu ustabilizowania ceny. W ciągu ostatnich kilku lat znacznie się rozwinęły. Ich kapitalizacja rynkowa to teraz miliardy dolarów i są to najczęściej wykorzystywane aktywa w sektorze.

Allaire wyraził nadzieję, że stablecoiny mogą mieć więcej zastosowań w ciągu najbliższych dwóch lat. Miał na myśli chociażby włączenie ich do płatności, wymiany walutowej, zdecentralizowanych finansów (DeFi) itd.

circle usdc (1)

Circle nie protestuje wobec regulacji

Na początku tego miesiąca, grupa robocza POTUS ds. rynków finansowych (PWS) wydała swój długo oczekiwany raport regulacyjny dot. stablecoinów. Zaczynając od korzyści, jednostka rządowa przyznała, że pozwalają one na „szybszą, bardziej wydajną, bardziej inkluzywną opcję płatności”. Z drugiej strony, istnieją obawy co do ich wykorzystania w nielegalnych operacjach finansowych i praniu brudnych pieniędzy. Aby przeciwdziałać temu ryzyku, raport zachęca do międzynarodowej współpracy.

Dodatkowo, PWS zaproponował, aby uregulować firmy takie jak Circle pod nadzorem Fed. Allaire w większości przystał na te wymogami. Zauważył, że patrząc na wolumen stablecoinów i liczbę zrealizowanych transakcji za ich pomocą, proponowana regulacja może spowodować szerszą adopcję:

Popieramy tę rekomendację. Uważamy, że [to] stanowi znaczący postęp w rozwoju branży.

Tagi
Circle regulacje Singapur stablecoiny usdc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.