Senator Cynthia Lummis przygotowała kryptowalutową ustawę

Prawo i polityka cynthia lummis bitcoin

Senator Cynthia Lummis na początku przyszłego roku wprowadzi do obiegu w Kongresie nową ustawę o kryptowalutach. Zamierza w mądry sposób […]

bitbay zonda

Senator Cynthia Lummis na początku przyszłego roku wprowadzi do obiegu w Kongresie nową ustawę o kryptowalutach. Zamierza w mądry sposób uregulować kilka spraw dotyczących nowego rynku i wyjaśnić kwestie związane z definicjami np. ze stablecoinów.

Senator Cynthia Lummis chce regulacji rynku

Republikańska senator ze stanu Wyoming, Cynthia Lummis, wyrobiła już sobie markę w społeczności kryptowalut. Wszystko dzięki swojemu przychylnemu stanowisku na temat cyfrowych aktywów i blockchaina. Jak podają media, w przyszłym roku przedstawi w Kongresie kompleksowy projekt ustawy, która ma uregulować cyfrowe waluty.

Co dokładnie znajdzie się w ustawie? Wiadomo, że nowe przepisy obejmą niemal wszystko: od ochrony konsumentów, po sposób opodatkowania i kategoryzacji kryptowalut oraz innych blockchainowych aktywów.

Głównym celem projektu ustawy jest jednak dostarczenie organom regulacyjnym jasnych i zwięzłych wskazówek dotyczących tego, które aktywa należą do jakich klas aktywów. Dodatkowo pani senator chce, by prawodawcy w mądry sposób uregulowali stablecoiny i chronili rozsądnymi przepisami konsumentów.

Projekt zakładałby również utworzenie nowego podmiotu, który podlegałby wspólnej jurysdykcji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi.

Bloomberg dodaje jednak, że proponowana ustawa prawdopodobnie może utknąć już w amerykańskim Senacie. W tej chwili Demokraci mają 50 ze 100 mandatów w izbie wyższej. Jednakże wiceprezydent – Kamala Harris – mogłaby w razie potrzeby pełnić funkcję osoby rozstrzygającej spory w głosowaniach. Tym samym pomysł republikańskiej senator może szybko upaść z powodów politycznych.

Senator Cynthia Lummis

Właścicielka bitcoina

Lummis to znana zwolenniczka bitcoina. Wiadomo, że zanim została wybrana do Senatu, oświadczyła, że kupiła bitcoiny (BTC) o wartości od 50 000 do 100 000 USD.

Była za powyższe niejako krytykowana przez Alexandrię Ocasio-Cortez. Ta z kolei niedawno wypowiedziała się w mediach społecznościowych, twierdząc, że politycy nie powinni posiadać BTC oraz innych aktywów cyfrowych. Jej zdaniem może to bowiem wpłynąć na ich decyzję, gdy będą chcieć regulować rynek kryptowalut.

Lummis niedawno zasłynęła też tym, że krytykowała Fed. Twierdzi, że Rezerwa Federalna „łamie prawo”, opóźniając przetwarzanie wniosków od kryptowalutowych banków o otwarcie rachunków w banku centralnym.

Tagi
bitcoin btc kamala harris kryptowaluty prawo prawo Senator Cynthia Lummis USA ustawa

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.