za
kraken shiba inu

Shiba inu najpopularniejszym coinem 2021 roku według CoinMarketCap

Nexo Earn Aplikacja

Rok 2021 bez wątpienia był świetnym okresem dla shiba inu (SHIB). Moneta notowała rekord za rekordem pod względem ceny. Inwestorzy, którzy wcześnie weszli w projekt osiągnęli kolosalnie wysokie ROI. Okazuje się, że to nie wszystko. SHIB był również najczęściej wyświetlanym coinem na CoinMarketCap w 2021 roku. Tak zwany zabójca DOGE’a wyprzedził nawet BTC oraz ETH.

Według CoinMarketCap, shiba inu odnotowała ponad 188 milionów wyświetleń w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jest to około 43 miliony więcej niż bitcoin, który w tym roku był wyświetlony 145 milionów razy.

Dogecoin znalazł się na trzecim miejscu z 107 milionami wyświetleń. Kolejne projekty to Cardano i Ethereum z odpowiednio 86 i 81 milionami wyświetleń.

Co ciekawe, Shiba Inu istnieje od zaledwie 15 miesięcy, ale obecnie znajduje się na 13 miejscu wśród największych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Tylko w październiku SHIB wzrósł 133% w ciągu czterech dni. Tym samym osiągnął ATH na poziomie 0,000088 USD. Byki popchnęły kapitalizację rynkową do ponad 41,5 mld USD. Wówczas moneta znalazła się w pierwszej dziesiątce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, prześcigając swojego głównego “psiego” rywala.

Shiba inu wciąż zyskuje adopcję

Shiba inu osiągnęła naprawdę sporo w ciągu ostatniego roku. Co więcej, stale prężnie pnie się na północ wzbudzając zainteresowanie wśród inwestorów.

W zeszłym miesiącu, popularna giełda Kraken ogłosiła na Twitterze wsparcie dla SHIB, jeśli tweet uzyska ponad 2000 polubień. Polubiło go jednak znacznie więcej osób. Post bardzo szybko zdobył 41 000 like’ów i stał się drugim najpopularniejszym tweetem giełdy.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności