za
kraken shiba inu

Shiba inu pojawia się na Krakenie

2021-11-30
Kryptowaluty
1,5% dla maluszka

Kraken, ósma co do wielkości obrotów giełda kryptowalut na świecie według Coingecko, ogłosiła dzisiaj, że zacznie oferować handel shiba inu (SHIB), kryptowalutą inspirowaną dogecoinem i znaną rasą psów, która zyskała dużą popularność w mijającym właśnie roku.

Kup shiba inu na Krakenie

Nowa oferta w serwisie Krakena: wpłaty siba inu już działają. Handel będzie aktywny od 30 listopada

– podała wczoraj, 29 listopada, giełda.

Decyzja o włączeniu opcji handlu shiba inu spotkała się z wielkim entuzjazmem społeczności skupionej wokół giełdy. Post z ogłoszeniem uzyskał aż 41,2 tys. polubień w ciągu zaledwie jednego dnia.

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, dla fanów tokenów shiba inu będą dostępne podstawowe funkcję handlowe Krakena i platformy Kraken Terminal. Obecnie firma nie przewiduje jednak uruchomienia dla SHIB kontraktów terminowych i opcji Margin Trading.

SHIB będzie można kupować i sprzedawać za pomocą USD oraz EUR.

kraken shiba inu

Kurs SHIB

Cena shiba inu mocno zareagowała na ostatnie wzrosty kursu BTC i innych czołowych kryptowalut. SHIB zdrożał z 0,00004522 USD do maksimum na poziomie 0,00004573 USD, przełamując na wykresie opór EMA 20. Dziś za 1 SHIB płaci się jeszcze więcej, bo aż 0,00004787 USD. Oznacza to aż ponad 20% wzrostu ceny w skali 24h i 11% w ciągu 24h.

Jak pojawienie się SHIB na Krakenie wpłynie teraz na kurs? Kraken może z pewnością zapewnić rynkowi SHIB/USD znacznie większą płynność.

SHIB budzi jednak nadal spore kontrowersje. Jest jednym z tzw. memowych coinów, czyli takich które faktycznie nie mają tak silnych fundamentów jak bitcoin czy ether, a ich popularności – i zarazem cena – biorą się z samej mody na nie. Zarówno trend na shiba inu, jak i dogecoina, mocno podpompował Elon Musk, CEO Tesli, który często tweetował o obu projektach na Twitterze.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności