Turcja reguluje rynek kryptowalut

Prawo i polityka turcja kryptowaluty

Turecka ustawa o kryptowalutach jest już gotowa i wkrótce ma trafić do parlamentu. Wiadomość tę potwierdził sam prezydent Erdoğan. Po […]

bitbay zonda

Turecka ustawa o kryptowalutach jest już gotowa i wkrótce ma trafić do parlamentu. Wiadomość tę potwierdził sam prezydent Erdoğan. Po przegłosowaniu nowego prawa, kraj wdroży też ponoć nowy model ekonomiczny, który potencjalnie może pomóc w zahamowaniu inflacji liry.

Turcja i nowa kryptowalutowa ustawa

Prezydent Turcji  – Recep Tayyip Erdoğan – potwierdził, że prace nad projektem ustawy o kryptowalutach zostały ukończone. Nowe przepisy wkrótce trafią do parlamentu, gdzie będą dodatkowo analizowane przez posłów. Następnie nowe prawo ma zostać przegłosowane i wejść w życie.

Prezydent Erdoğan, w czasie konferencji prasowej w Stambule, podzielił się też innymi planami dotyczącymi wdrożenia nowego modelu gospodarczego w kraju. Jak podało NTV, turecki polityk powiedział wtedy także, że ustawa o kryptowalutach jest gotowa.

Podejmiemy kroki w tej sprawie, przesyłając ją niezwłocznie do parlamentu – zapewnił.

Erdoğan twierdzi też, że władze w Turcji zrobią wszystko, by powstrzymać spadek wartości liry. Dodał, że „kurs walutowy sam znajdzie swoją cenę na rynku.”  Z kolei wraz z wprowadzeniem nowej ustawy o kryptowalutach, prezydent przewiduje, że Turcja stanie się jedną z 10 największych gospodarek świata.

Mówiąc o rosnących cenach w regionie, podzielił się planami śledzenia sprzedawców, którzy kilka razy dziennie zmieniają etykiety z cenami.

Chcemy, aby teraz obniżyli wzrosty dolara – podsumował.

turcja kryptowaluty

Bitcoin ratuje mieszkańców Turcji przed inflacją liry

Warto zauważyć, że Turcja to kolejny kraj, gdzie bitcoin ratuje konsumentów przed zgubnymi skutkami inflacji. I tak np. 23 listopada posiadacze BTC w Turcji uniknęli skutków szybkiego i nagłego spadku wartości krajowej waluty, gdy lira straciła aż 15% w stosunku do dolara amerykańskiego. Stało się to w ciągu zaledwie jednego dnia.

Dziś za 1 BTC należy zapłacić 51 000 USD. To 9% więcej niż 7 dni temu i mniej więcej tyle samo co wczoraj.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
bitcoin btc inflacja lira Turcja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.