za
crypto.com uefa

Crypto.com prezentuje swoje rezerwy

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Giełda Crypto​.com, o której los obawiało się wielu inwestorów, zaprezentowała skład swoich rezerw. Okazuje się, że jest pod tym względem bezpieczną platformą.

Crypto.com odsłania karty

Crypto.com opublikowało skład swoich rezerw. Okazało się, że giełda ma wystarczającą ilość aktywów kryptowalutowych, aby pokryć swoje zobowiązania wobec klientów. Zgodnie z oświadczeniem, audyt został przeprowadzony przez Mazars Group, międzynarodową firmę audytorską, i był aktualny na dzień 7 grudnia.

Skład rezerw zaprezentowano w poniższym tweecie:

Społeczność kryptowalut uważniej obserwuje obecnie scentralizowane giełdy. Powód? Oczywiście upadek FTX. 

crypto.com ograniczenie wypłat

Zespół Crypto.com przekazał, że ma nadzieję pokazać, że w odpowiedni sposób zarządza aktywami użytkowników i można mu zaufać w zakresie przetwarzania wszystkich wypłat. Kris Marszałek, CEO Crypto.com, wyjaśnił:

Dostarczenie skontrolowanego dowodu rezerw [org. Proof of Reserves] jest ważnym krokiem dla całej branży w celu zwiększenia przejrzystości i rozpoczęcia procesu przywracania zaufania. […] Crypto.com jest w pełni zaangażowane w zapewnianie klientom na całym świecie bezpiecznego i zgodnego z przepisami sposobu angażowania się w waluty cyfrowe.

Biorąc pod uwagę to, że niektórzy użytkownicy nie będą ufać raportom giełdy na temat jej aktywów i pasywów, strona Crypto.com umożliwia również klientom metodę samodzielnego audytu rezerw. Użytkownicy mogą zalogować się do aplikacji i zweryfikować aktywa, które posiadali w momencie przeprowadzania audytu, i pozyskać specjalny hash. Następnie mogą przejść do oddzielnej strony audytora, gdzie można otrzymać szczegółowy dowód, że ich zobowiązania są częścią “drzewa audytowanych zobowiązań giełdy”.

Firma Mazar podaje, że jej strona dla audytorów obsługuje wersję open-source’owego programu Silver Sixpence Merkle Tree Generator. Oznacza to, że jeśli strona audytora zostałaby w jakiś sposób sfabrykowana, aby pokazywać fałszywe wyniki, każdy programista powinien być w stanie to wykryć, uruchamiając program we własnym środowisku programistycznym.

Nowy trend

Crypto.com to najnowsza platforma z listy giełd prezentujących swoje rezerwy. Wszystko to, by stłumić obawy użytkowników kryptowalut. OKX zaprezentowało swój dowód rezerw 23 listopada, chociaż zobowiązania tej firmy nie zostały jeszcze zweryfikowane przez spółkę audytorską. Z kolei Binance opublikowało wyniki swojego audytu 7 grudnia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności