za

Binance stworzyło swój system Proof of Reserves

Nexo Earn Aplikacja

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – przygotowała swój system Proof of Reserves (PoR). Dzięki temu będzie pokazywać użytkownikom dokładną ilość kryptowalutowych rezerw. Nowa funkcja początkowo umożliwi jednak pokazywanie tylko bitcoinów, które posiada giełda.  System zostanie jednak za pewien czas rozbudowany o inne coiny.

Binance i Proof of Reserves

Binance podjęło dodatkowe środki, aby zwiększyć zaufanie swoich klientów w niespokojnych czasach – po krachu FTX. Firma ogłosiła uruchomienie systemu Proof of Reserves (PoR), pokazującego, że jej rezerwa składa się m.in. z 582 485,9302 BTC. Saldo netto (kapitał własny – dług) wynosi 575 742,4228 BTC.

Platforma handlowa obiecała udostępnić system PoR też dla innych kryptowalut. Ma mieć to miejsce w ciągu dwóch kolejnych tygodni. Binance zatrudni również zewnętrznych audytorów do sprawdzenia rezerw, co dodatkowo zwiększy wiarygodność operacji.

Dyrektor generalny Changpeng Zhao powiedział, że społeczność kryptowalut wymaga już obecnie sporo więcej od giełd, a jego firma jest „zadowolona”, że może zapewnić taką przejrzystość rezerw.

Ponieważ społeczność użytkowników Binance jest wykładniczo większa niż kolejnej co do wielkości giełdy, jest to ogromne przedsięwzięcie i zajmie kilka tygodni, aby opracować dane dla większości naszych przechowywanych aktywów. Pracujemy nad tym, aby następna aktualizacja pojawiła się tak szybko, jak to możliwe, aby spełnić oczekiwania społeczności

– dodał.

Platforma zwiększyła też swój fundusz ubezpieczeniowy SAFU do poziomu aż 1 miliarda dolarów. Stało się to po upadku FTX. Aktywa te mogłyby zostać przekazane klientom w przypadku ewentualnych przyszłych sytuacji kryzysowych, np. ataku hakerskiego czy kryzysu płynności.

Binance stworzyło również fundusz, który ma pomóc w odbudowie branży, który może pomóc projektom o mocnych fundamentach, które jednak mają problemy z płynnością wywołane obecnym kryzysem na rynku.

Aby zredukować dalsze kaskadowe negatywne skutki [problemów] FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które są silne, ale przeżywają kryzys płynności. Więcej szczegółów podamy wkrótce. W międzyczasie skontaktujcie się z Binance Labs, jeśli uważacie, że kwalifikujecie się [do projektu]

– napisał CZ, zapowiadając projekt.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności