Blockchain

Commerzbank testuje nowy system oparty na technologii blockchain

Commerzbank przetestował nowy system płatności oparty na technologii blockchain. Według komunikatu prasowego Commerzbank opublikowanego 8 sierpnia, bank przetestował usługę rozliczania […]

Data publikacji: 8 sierpnia 2019

bitbay

Commerzbank przetestował nowy system płatności oparty na technologii blockchain.

Według komunikatu prasowego Commerzbank opublikowanego 8 sierpnia, bank przetestował usługę rozliczania płatności między elektronicznym punktem załadunkowym a systemem ciężarówek Daimlera. Wszystko udało się bez żadnej interwencji człowieka. Aby jednak umożliwić transakcję, bank podobno musiał użyć stokenizowanych na te potrzeby jednostek euro, które umieszczono na blockchainie.

Blockchain w nowoczesnej bankowości

blockchainCały system jest budowany, by umożliwiać działanie maszyn nowej generacji z większą niezależnością. Członek zarządu Commerzbank, Stephan Müller, wyjaśnia, że ​​umożliwienie maszynom dokonywania wzajemnych płatności jest logicznym, kolejnym krokiem w zwiększaniu wydajności łańcucha dostaw. Powiedział mediom, że:

„Po przeprowadzeniu całkowicie zdigitalizowanych transakcji na papierach wartościowych w poprzednich projektach pilotażowych, skupiono się teraz na strukturach płatności opartych na DLT.”

Jak informowały media w lipcu, Daimer rozpoczął też współpracę z europejską firmą zajmującą się tworzeniem interfejsów typu blockchain Riddle & Code w celu zapewnienia specjalnego portfela dla pojazdów.

Banki a sieć bloków

Działania niemieckiego giganta wpisują się w ogólny trend widoczny dziś na rynku nowoczesnej bankowości. Alior Bank w czerwcu przygotował swój system oparty na technologii blockchaini. Ma służyć do weryfikacji autentyczności dokumentów w formie cyfrowej, w ramach programu trwałego nośnika danych.

Warto odnotować tu także zeszłoroczne działania PKO BP, który to bank także wykorzystuje dobrodziejstwa nowej technologii.

„Pierwszy etap wdrożenia technologii blockchain w Banku skupia się na udostępnieniu systemu pozwalającego na weryfikację autentyczności dokumentów bankowych, w tym regulaminów oraz taryf opłat i prowizji.

Nasi Klienci mają do dyspozycji system, który dzięki zaawansowanej matematyce i technikom kryptograficznym, pozwala na sprawdzenie aktualności i autentyczności danego dokumentu poprzez użycie unikalnego numeru HASH udostępnionego przez Bank. Korzystanie z tego rozwiązania jest bardzo proste dla użytkownika i stanowi niezaprzeczalną wartość dla wszystkich stron zaangażowanych w komunikację. Co więcej, stały dostęp do dokumentów publicznych takich jak regulaminy zapewniamy także osobom, które nie są już naszymi klientami”

– można przeczytać na www banku.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion