za
Lightning network

Dlaczego Coinbase do dziś nie wprowadziło Lightning Network?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Adopcja Lightning Network (LN) przez wielkie podmioty z sektora kryptowalut postępuje. Wdrożeniem rozwiązania 2 warstwy sieci Bitcoina jest zainteresowane m.in. MicroStrategy. Transfer najstarszej kryptowaluty za pośrednictwem tej sieci jest najszybszą i najtańszą dotychczas opcją. Nie dziwne więc, że Coinbase, czyli jedna z największych kryptowalutowych giełd na świecie, jest krytykowane za zwlekanie z integracją platformy z LN. Jednak ostatnio dyrektor generalny firmy – Brian Armstrong – oznajmił, że ten stan rzeczy niedługo może ulec zmianie i giełda zacznie korzystać z tej sieci.

Czy Coinbase zintegruje płatności BTC w Lightning Network?

Giełda Coinbase od lat jest krytykowana za to, że nie wdrożyła do swoich usług możliwości korzystania z Lightning Network. Analogiczna sytuacja dotyczy również największej na świecie platformy do handlu kryptowalutami, czyli Binance. Jednak Brian Armstrong, CEO Coinbase, w odpowiedzi na krytykę oznajmił ostatnio, że giełda może dokonać integracji z Lightining Network.

W dniu 8 kwietnia w opublikowanym na Twitterze wpisie stwierdził, że ”Lightning jest świetny i to coś, co zintegrujemy”. Jednakże na tym stwierdzeniu dyrektor generalny Coinbase poprzestał i nie podzielił się żadnymi innymi szczegółami, jakby ten proces miał wyglądać.

Z przeprowadzonych badań przez promotora LN – Davida Coena – dowiadujemy się, że z tego rozwiązania korzystają już takie giełdy, jak Bitfinex, Kraken i OKX. Czy Coinbase niebawem dołączy do tego grona? Według badacza – niekoniecznie. Jak sugerował jakiś czas temu, Coinbase stawia na jak największą ilość listowanych altcoinów na ich platformie. Jest to ich priorytetem, by nadążać za trendami rynkowymi.

Wydaje się więc, że sprawy związane z siecią Bitcoina mogą być na dalszym planie według hierarchii wartości giełdy. Coinbase zdecydowanie aktywniej działa w ekosystemie Ethereum. Przypomnę, że pod koniec lutego tego roku giełda uruchomiła Base, czyli kolejną warstwę blockchaina Ethereum.

Lightning Network obchodziło niedawno 5 urodziny

Warto też cofnąć się o kilka lat wstecz i przytoczyć jeden z wpisów Armstronga na blogu Coinbase. W styczniu 2016 roku CEO giełdy deklarował, że jego firma zamierza jak najbardziej wspierać różne rozwiązania skalujące sieć Bitcoina.

Zrobiliśmy to również, aby pokazać nasze wsparcie dla skalowania Bitcoina i zachęcić do pójścia naprzód, ponieważ chcielibyśmy zobaczyć rozwiązanie raczej wcześniej niż później

– pisał wtedy Armstrong.

Lightning Network wystartowało dwa lata później w marcu 2018 roku, więc w zeszłym miesiącu sieć obchodziła swoje 5 urodziny. Jak widać, giełda nie poczyniła żadnych większych ruchów, by dokonać adopcji LN u siebie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności