za
Coinbase-2

Coinbase kupi kryptowaluty za 500 mln USD i będzie inwestować 10% zysków

Największa amerykańska giełda cyfrowych aktywów – Coinbase, zwiększy swoje udziały w kryptowalutach o 500 milionów dolarów. Tak twierdzi dyrektor generalny spółki, Brian Armstrong. Ponadto Armstrong obiecał, że w przyszłości firma będzie inwestować w cyfrowe aktywa 10% swojego zysku.

Coinbase chce wprowadzić więcej kryptowalut do swojego bilansu

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase ogłosił na Twitterze, że firma otrzymała zgodę zarządu na zakup kryptowalut o wartości ponad 500 milionów dolarów. Tym samym platforma powiększy swój dotychczasowy stan posiadania. Nie zdradził jednak jakie cyfrowe aktywa Coinbase obecnie posiada lub planuje zakupić.

Dodatkowo największa amerykańska platforma handlowa będzie od teraz inwestować 10% wszystkich zysków w kryptowaluty. Armstrong spodziewa się, że ten odsetek “będzie rósł w miarę upływu czasu, w miarę jak krypto-gospodarka będzie dojrzewać”.

Alokacja 10% może oznaczać sporą kwotę w USD. Przynajmniej według najnowszej historii. Firma podała w II kwartale 2021 rekordowe wyniki, znacznie przewyższające liczby z I kwartału. Coinbase w ciągu trzech miesięcy odnotowała 1,6 mld USD zysku netto. Oznaczało to wzrost o 4900% w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku.

W związku z tym, inwestycja 10% w kryptowaluty oznaczałaby około 160 milionów dolarów kwartalnie. Nawet jeśli nie spełnią się prognozy Armstronga.

Dyrektor wyraził również nadzieję, że pewnego dnia giełda będzie w stanie “obsługiwać więcej naszego biznesu w kryptowalutach”, ponieważ obecnie jest to “wciąż mieszanka”.

Giełda Armstronga wchodzi na japoński rynek

Zaledwie dzień przed ogłoszeniem Armstronga, firma nakreśliła plany ekspansji. Oświadczenie informowało, że giełda, z prawie 70 milionami aktywnych użytkowników, działająca w ponad 100 krajach, teraz wystartowała w Japonii – lub, jak to określiła – “jednym z pierwszych krajów, które przyjęły kryptowaluty i jednym z największych rynków pod względem wolumenu handlu kryptowalutami na świecie.”

Aby to zrobić, Coinbase nawiązał współpracę z prominentnym lokalnym bankiem – Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG). Dzięki temu japońscy klienci będą mogli uzyskać dostęp do giełdy za pośrednictwem platformy MUFG Quick Deposit.

Amerykańska giełda w pierwszej kolejności udostępni produkty detaliczne, w tym pięć największych aktywów pod względem wolumenu obrotu, a wkrótce doda kolejne produkty. Przyszłe plany obejmują również wprowadzenie lokalnych wersji innych usług, takich jak zaawansowany handel i Coinbase for Institutions.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 500,70 USD3,12%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,92 USD2,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,69 USD0,45%
Solana logo
SolanaSOL
179,85 USD5,86%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,06%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3147,01 USD2,21%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,52%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD1,68%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,11%