Coinbase publikuje szacunkowe wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku

Giełdy kryptowalut

Amerykańska giełda Coinbase opublikowała swoje szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał (Q1) 2021 roku. Publikacja ma miejsce tuż przed publicznym […]

Amerykańska giełda Coinbase opublikowała swoje szacunkowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał (Q1) 2021 roku. Publikacja ma miejsce tuż przed publicznym debiutem na giełdzie, zaplanowanym na 14 kwietnia. Z udostępnionych danych wynika, że platforma w ciągu ostatniego kwartału, który zakończył się 31 marca, odnotowała spory wzrost.

Raport Coinbase za I kwartał 2021 roku

Zgodnie z opublikowanymi danymi, Coinbase osiągnął w pierwszym kwartale 2021 roku przychody w wysokości 1,8 miliarda dolarów. Ponadto firma odnotowała 6,1 mln miesięcznych użytkowników dokonujących transakcji (MTU) w kwartale. Jest to około 117% wzrost w stosunku do poprzednich 3 miesięcy. Oznacza też, że od końca 2020 roku przybyło 3,3 miliona nowych użytkowników.

Platforma posiada już 56 milionów zweryfikowanych użytkowników. Dla porównania, w ostatnim kwartale 2020 roku było to tylko 43 miliony. Łączna kwota aktywów przechowywanych na giełdzie wynosi 223 miliardy dolarów. Aktywa te stanowią około 11,3% udziału w całym rynku. Spośród wszystkich aktywów na platformie, 122 miliardy dolarów to aktywa należące do instytucji.

Coinbase szacuje wolumen obrotu w pierwszym kwartale 2021 roku na około 335 mld USD. Przychód netto w tym samym okresie szacowany jest na około 730 mln do 800 mln dolarów. Skorygowana EBITDA w ciągu kwartału wyniosła około 1,1 miliarda dolarów.

Miesięczni użytkownicy transakcyjni (MTU)

W ogłoszeniu, ujawniła też, że cena Bitcoina i zmienność aktywów kryptowalutowych wpłynęła na jej MTU i wolumen obrotu.

Starszy analityk badań fintech w Susquehanna International Group, James Friedman, zauważył, że w pierwszym kwartale liczba miesięcznych użytkowników zwiększyła się „ponad dwukrotnie”. Dodał, że przychody również wspięły się trzykrotnie wyżej niż w ostatnim kwartale w 2020 roku:

Jak to się dzieje, że użytkownicy się podwajają, a wzrost jest trzykrotny? Dzieje się tak, ponieważ wolumen na użytkownika również wzrósł. To jest wzrost ceny bitcoina.

Podczas rozmowy o dochodach, dyrektor generalny platformy – Brian Armstrong powiedział, że firma będzie oferować swoim klientom coraz więcej aktywów. Zapowiedział również, że jej użytkownicy będą mieli ułatwiony dostęp do aplikacji DeFi.

W raporcie, Coinbase przewidział „trzy możliwe scenariusze dla rocznej średniej MTU. Firma podzieliła „scenariusze” na wysoki, średni i niski. W przypadku tego pierwszego, Coinbase spodziewa się, że MTU wzrośnie do 7 milionów. Jest jednak jeden warunek – nastąpi wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut. W średnim scenariuszu Coinbase odnotuje 5,5 mln MTU, a w niskim 4 mln MTU.

Tagi
coinbase giełda Kwartał MTU raport USA Wyniki finansowe

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.