USDC wyprzedzi PayPal pod względem wartości transakcji – uważa CEO Circle

Pozostałe Wiadomości

CEO i współzałożyciel Circle – Jeremy Allaire mocno wierzy w USD Coina (USDC). Biznesmen twierdzi, że moneta wkrótce prześcignie nawet […]

CEO i współzałożyciel Circle – Jeremy Allaire mocno wierzy w USD Coina (USDC). Biznesmen twierdzi, że moneta wkrótce prześcignie nawet PayPala. Według Allaire’a, USDC Circle jest na dobrej drodze, aby prześcignąć giganta płatności pod względem wartości transakcji w dolarach.

Biznesmen przedstawił swoje bycze prognozy dotyczące USDC w tweecie opublikowanym w dniu 6 kwietnia.

Użytkownik Twittera wnosi sprzeciw

Użytkownik Twittera Garreth McDaid, sprzeciw stawił się jednak porównaniu Allaire’a. W odpowiedzi na tweet CEO Circle, użytkownik podkreślił, że PayPal i USDC nie są takie same i nie powinny być porównywane. McDaid dodał, że transakcje na PayPal służą do płatności za towary i usługi. Z drugiej strony, „USDC to przede wszystkim spekulacja”.

Według danych Statista, wolumen transakcji PayPal w 2020 roku wzrósł o około jedną trzecią w stosunku do tego, co odnotowano w poprzednim roku. W 2019 roku gigant płatności osiągnął łączny wolumen transakcji na poziomie 712 miliardów dolarów. W 2020 sytuacja wyglądała lepiej, a wolumen wzrósł o 31,5% w stosunku do roku poprzedniego i wyniósł 936 mld dolarów. Ponadto w ostatnim kwartale 2020 roku firma odnotowała łączny obrót 277 miliardów dolarów. Oznacza to 39,5% wzrost rok do roku.

PayPal jest aktualnie notowany na poziomie 253,29 USD. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spółka tylko rosła. Firma zyskała na wartości 141% w ciągu ostatniego roku i ponad 8% w ciągu 2021 roku do dnia dzisiejszego. Tylko w ciągu ostatnich 5 dni PayPal jest na 5-procentowym plusie.

Rośnie wolumen stablecoinów

W momencie publikacji, dane na Messari pokazują, że skorygowany dzienny wolumen dla USDC wynosi 1,5 miliarda dolarów. Stablecoin Tether (USDT) osiągnął ponad 600 miliardów dolarów w skumulowanym wolumenie transakcji w październiku ubiegłego roku. Pod koniec roku był to już 780 miliardów. Obecnie Messari podaje, że skorygowany dzienny wolumen USDT wynosi 9,8 miliarda dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, wzrost dziennego wolumenu dla stablecoinów miał miejsce głównie IV kwartale 2020 roku.

Co więcej, USDC zyskał ponad 1500% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i aktualnie w obiegu znajduje się 11,3 miliarda sztuk tokena. Moneta ta jest drugim co do wielkości stablecoinem zaraz po USDT.

Tagi
CEO Circle Jeremy Allaire PayPal stablecoiny Twitter USD Coin usdc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.