za
Binance world

Binance zaostrza przepisy KYC

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Wiodąca giełda kryptowalutowa Binance zwiększyła swoje wymagania dotyczące weryfikacji klientów w związku z rosnącą presją ze strony globalnych regulatorów finansowych.

Wszyscy użytkownicy Binance muszą zweryfikować swoje konta

W oficjalnym piątkowym komunikacie, Binance oświadczyła, że wszyscy nowi użytkownicy ze skutkiem natychmiastowym muszą wypełnić procedury “Pośredniej weryfikacji”. Bez tego nie będą mogli bowiem składać depozytów, przeprowadzać transakcji oraz realizować wypłat.

Zgodnie z procedurami giełdy, Pośrednia Weryfikacja wymaga od użytkowników przedstawienia dokumentu tożsamości i przejścia weryfikacji twarzy.

Binance ujawniła, że zmiany te są wynikiem ciągłych przeglądów jej produktów i usług. Ich celem jest wprowadzenie zmian niezbędnych w związku z szybką ewolucją środowiska regulacyjnego.

W ostatnio wprowadzonych zmianach nie pominięto również dotychczasowych użytkowników Binance. Giełda zauważyła, że wszyscy dotychczasowi klienci, których konta nadal znajdują się na poziomie weryfikacji “Basic” będą mogli jedynie wypłacać środki, anulować zlecenia, zamykać pozycje i realizować wykup.

Będzie to przeprowadzane etapami w celu zminimalizowania zakłóceń w doświadczeniu użytkownika, od teraz do 2021-10-19 00:00 AM (UTC). Dotychczasowi użytkownicy mogą wznowić pełny dostęp do produktów i usług Binance, takich jak depozyty i handel, dopiero po przejściu co najmniej Pośredniej Weryfikacji.

Według Binance, celem nowej obowiązkowej weryfikacji jest wzmocnienie zgodności z zasadami know-your-customer (KYC) i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), aby zapewnić bezpieczeństwo aktywów i danych osobowych użytkowników.

Binance pod wzmożonym nadzorem organów regulacyjnych

Przemysł kryptowalutowy zawsze był pod intensywną kontrolą organów nadzoru finansowego. Jednak w ostatnich miesiącach największa giełda, Binance przyjmuje cios za ciosem.

Globalne organy regulacyjne z wielu jurysdykcji na całym świecie, w tym Hong Kongu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Malezji, Polski i kilku innych krajów, oskarżyły giełdę m.in o oferowanie nielicencjonowanych usług.

Trwająca walka z Binance skłoniła firmę do powołania kilku dyrektorów z silnym doświadczeniem regulacyjnym, aby pomogli jej poruszać się po rygorystycznym krajobrazie prawnym. Zaledwie kilka dni temu, Binance zatrudnił byłego śledczego Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności