Ethereum prześcignie Bitcoina w ciągu pięciu lat – mówi prezes DeVere Group

Bitcoin Ethereum ETH vs BTC

Nigel Green – dyrektor generalny firmy doradztwa finansowego deVere Group – uważa, że Ethereum prześcignie Bitcoina i stanie się wiodącym […]

bitbay zonda

Nigel Green – dyrektor generalny firmy doradztwa finansowego deVere Group – uważa, że Ethereum prześcignie Bitcoina i stanie się wiodącym aktywem cyfrowym w ciągu pięciu lat. Argumentował, że kluczową kwestią jest to, że pierwszy projekt ma więcej zalet technologicznych niż jego rywal.

Ethereum jest bardziej użyteczne niż Bitcoin

Według Nigela Greena – założyciela deVere Group – Ethereum przekroczy wartość Bitcoina do 2026 roku. Szef firmy zauważył, że platforma Vitalika Buterina wzrosła o około 240% od początku 2021 roku, podczas gdy podstawowa kryptowaluta odnotowała zaledwie 38-procentowy wzrost w tym samym okresie czasu.

Green podał kilka powodów, dla których Ethereum miałoby zastąpić Bitcoina jako najbardziej dominujące cyfrowe aktywo. Przykładowo, uważa on, że ether – natywny token sieci – ma „wyższy poziom potencjału rzeczywistego wykorzystania.” Jednocześnie Ethereum jest najbardziej popularną platformą deweloperską dla smart kontraktów.

Ważnym czynnikiem jest również entuzjazm wśród inwestorów dotyczący przejścia na ETH 2.0. Green stwierdził, że dzięki tej inicjatywie sieć Ethereum będzie „znacznie bardziej skalowalna, zrównoważona i bezpieczna.” Założyciel DeVere Group dodał również, że Bitcoin pozostaje w tyle za Ethereum pod względem usprawnień technologicznych:

Ethereum jest bardziej użyteczne niż Bitcoin i ma przewagę technologiczną nad swoim bardziej znanym rywalem.

Green pozostał jednak byczo nastawiony również do podstawowego wirtualnego aktywa. Przekonywał, że Bitcoin do końca trwającego roku osiągnie ATH:

Pozostaję przekonany, że Bitcoin uderzy, a nawet przebije swój rekord wszech czasów z połowy kwietnia na poziomie 65 tysięcy dolarów do końca 2021 roku.

Ethereum zyskuje poparcie wśród prominentnych inwestorów

Koncepcja, w której Ethereum staje się najbardziej dominującym wirtualnym aktywem, zaczęła krążyć w przestrzeni kryptowalutowej, odkąd platforma wykazała imponujący wzrost w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W związku z tym wiele znanych nazwisk podzieliło opinię Nigela Greena.

Na przykład, Todd Morley – współzałożyciel Guggenheim Partners – porównał wykorzystanie sieci stojących za dwoma czołowymi aktywami cyfrowymi. Podczas na temat Bitcoina wypowiedział się tylko po krótce, chwalił funkcjonalność i strukturę Ethereum. Według niego, sieć blockchain stojąca za drugą co do wielkości kryptowalutą „ma znacznie wyższą użyteczność dzięki smart kontraktom.”

Byk BTC Mike Novogratz również uważa, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy ze względu na ogromny wzrost sieci stojącej za etherem. Novogratz powiedział:

Myślę, że Ethereum może nawet stać się największą kryptowalutą pewnego dnia, ale będzie miał zupełnie inny przypadek użycia niż BTC. Blockchain Ethereum może być używany 'jako bazowy poziom zaufania – Web 3.0, gdzie rzeczy są budowane na jego podstawie.

Niemniej jednak przyznał, że Ethereum będzie musiał stawić czoła konkurencji ze strony innych projektów, takich jak Polkadot i Solana. Novogratz wierzy jednak, że Ethereum ostatecznie zwycięży.

Tagi
bitcoin btc ETH Ethereum Ethereum vs Bitcin Mike Novogratz

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.