Charles Hoskinson: kryptowaluty będą niezbędne w afgańskiej walce z talibami

Kryptowaluty

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson uważa, że cyfrowe aktywa mogą odegrać ważną rolę w Afganistanie. Mogą bowiem zaoferować prywatność finansową Afgańczykom […]

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson uważa, że cyfrowe aktywa mogą odegrać ważną rolę w Afganistanie. Mogą bowiem zaoferować prywatność finansową Afgańczykom po wycofaniu się z kraju amerykańskich wojsk.

Krypto vs talibowie

W środowym wywiadzie dla CNBC, Charles Hoskinson, współtwórca Ethereum i założyciel Cardano, wyraził swoje przekonanie, że „kryptowaluty odegrają większą rolę w Afganistanie […] w wojnie o i przeciwko siłom talibów.” Hoskinson podkreślił potrzebę technologii chroniących prywatność finansową w tym opętanym wojną kraju , stwierdzając:

Cyfrowe życie Afgańczyków jest teraz pod obserwacją, ostatnie dwie dekady są przeglądane przez reżim. Jeśli wyraziłeś swoją opinię w sposób, który nie pasuje do ich regresywnych poglądów, jesteś teraz zagrożony prześladowaniem, więzieniem, a nawet śmiercią.

Charles nie podał konkretnych sposobów w jaki kryptowaluty miałyby przynieść korzyści afgańskiemu społeczeństwu. Stwierdził jednak, że w ten sposób ludzie mogliby uniknąć śledzenia osobistych wydatków lub przejęcia majątków.

Używanie aktywów cyfrowych, jako magazynu wartości mogłoby również zapewnić ochronę przed inflacją. Już teraz niektórzy analitycy spekulują, że Afganistan może wkrótce stanąć w obliczu hiperinflacji.

W kraju na żądanie międzynarodowych organizacji pomocowych i Stanów Zjednoczonych, zamrożonych zostało wiele lokalnych kont bankowych. Swoje usługi zawiesił też Western Union. Firma ograniczyła w ten sposób tych obywateli Afganistanu, którzy chcą dokonywać międzynarodowych przekazów. Firma powiedziała w oświadczeniu:

Western Union rozumie pilną potrzebę ludzi do otrzymania funduszy i jesteśmy zobowiązani do wznowienia operacji dla naszych klientów w Afganistanie, jak tylko warunki na to pozwolą.

Organizacje charytatywne przyjmują kryptowaluty

Istnieje już wiele organizacji, które zaczęły akceptować kryptowaluty, starając się ułatwić finansowanie podstawowych potrzeb i opieki medycznej dla Afgańczyków.

W ostatnich latach wzrasta również adopcja kryptowalut w Afganistanie. Kraj ten zajmuje obecnie 20. miejsce według 2021 Global Crypto Adoption Index od Chainalysis.

W rankingach adopcji dominują również inne kraje rozwijające się, w tym Wenezuela, Wietnam, Filipiny i sąsiadujący z Afganistanem Pakistan. Sugeruje to, że aktywa cyfrowe są w znacznym stopniu adoptowane w krajach o słabej infrastrukturze finansowej.

Tagi
adopcja afganistan Charles Hoskinson wojna

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.