alty

3 kryptowaluty, które osiągnęły lepsze wyniki niż Solana w ciągu ostatnich 7 dni

Kryptowaluty

Spośród 100 najlepszych kryptowalut, w poprzednim tygodniu aż trzy cyfrowe aktywa prześcignęły solanę (SOL) . Są to arweave (AR), celo (CELO) i fantom (FTM).

Arweave (AR)

Projekt arweave wzrósł o 129,93% w ciągu ostatniego tygodnia i osiągnął wczoraj ATH na poziomie 69,59 USD.

Arweave to pierwsza sieć blockweave, wspierana przez Coinbase Ventures, część Coinbase Global. Jest to blockchain, który umożliwia przechowywanie plików w zdecentralizowanej sieci, w której są one łatwo dostępne i praktycznie wolne od cenzury.

Ze względu na fakt, że z blockchaina bardzo trudno jest usunąć dane po ich zapisaniu, jego kluczowym przypadkiem użycia jest publiczne przechowywanie trwałych zapisów.

W wyniku szyfrowania i wymagań walidacji peer-to-peer, tradycyjne sieci blockchain, takie jak Bitcoin mają stosunkowo małe rozmiary bloków, wynoszące średnio 1 megabajt. W związku z tym nie mają one możliwości przechowywania np. niewymiennych tokenów (NFT). Nawet jeśli sieć zostanie zmodernizowana tak, aby w przyszłości umożliwić obsługę smart kontraktów.

Metoda arweave polega na splataniu każdego bloku z innymi w sieci. Dzięki temu pliki mogą być przechowywane przez nieograniczony okres czasu. Co więcej, smart kontrakty pochodzące z innych blockchainów mogą być wykonywane przy użyciu aktywów zawartych w bazie danych.

Celo (CELO)

Obecnie Celo wzrasta o 91,21% w ciągu ostatniego tygodnia i w momencie pisania tego artykułu jest notowany na poziomie 5,74 USD.

Celo to młody projekt, jednak zdążył już nawiązać współpracę z wiodącymi projektami krypto i DeFi. Należą do nich m.in. Chainlink, RabbitHole, Aave i Sushi. Wszystko po to, aby stworzyć projekt motywacyjny o wartości 100 milionów dolarów, nazwany “DeFi for the People”.

Zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym w dniu 30 sierpnia 2021 r., celem projektu jest zmniejszenie bariery wejścia do ekosystemu DeFi dla małych inwestorów, zwłaszcza tych w rozwijających się krajach .

Wykorzystując technologię blockchain, celo chce udostępnić narzędzia kryptowalutowe każdemu, kto posiada smartfona. Jest on jednak skierowany w szczególności do tych, którzy doświadczyli problemów z dostępnością do usług finansowych (tj. konta bankowe).

Fantom (FTM)

Fantom to platforma smart kontraktów warstwy pierwszej, która wykorzystuje strukturę skierowanego grafu acyklicznego. Próbuje ona w ten sposób rozwiązać problem wolnych transakcji i drogich opłat transakcyjnych. Ostatnio projekt ten ogłosił program motywacyjny o wartości 320 mln USD. Mogła to być przyczyna ostatnich wzrostów.

Fundacja Fantom będzie oferować nagrody dla twórców protokołów, które wystartują w sieci Fantom. Deweloperzy otrzymają od 1 mln FTM do 5 mln FTM w zależności od całkowitej wartości zablokowanej w protokole (TVL).

Oznacza to, że aby kwalifikować się do nagród, protokół powinien mieć średnie TVL w wysokości co najmniej 5 000 000 lub 100 000 000 USD przez dłuższy okres czasu. Jeśli w dowolnym momencie TVL spadnie poniżej wymaganego poziomu, fantom wstrzyma dystrybucję nagród aż do czasu, kiedy TVL powróci do wymaganego minimum.

Oprócz premiery, do gwałtownego rozwoju fantom przyczynił się również spory wzrost zaangażowania w mediach społecznościowych oraz ciągły wzrost wartości zablokowanej w protokole.

W ciągu ostatnich siedmiu dni fantom wzrósł o 74,51% i obecnie jego cena wynosi 0,85 USD.

Solana (SOL)

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie inwestorów, Solana wspięła się na nowy rekordowy poziom. Według danych Santiment, podekscytowanie inwestorów i wolumen osiągnęły rekordowy poziom z ważonym sentymentem przekraczającym cztery odchylenia od średniej.

Solana zyskała 70,62% w ciągu ostatniego tygodnia, a zaledwie 18 miesięcy po premierze token sieci jest ósmą co do wielkości kryptowalutą na świecie. Kapitalizacja rynkowa projektu wynosi nieco ponad 33 miliardy dolarów.

Wzrost wykorzystania altcoinów

Według Chainalysis globalne wykorzystanie kryptowalut i altcoinów wzrosło o 880% w 2021 roku. Firma opiera swoje badania na wartości i wolumenie wszystkich kryptowalut.

Podobne dane wynikają z danych opublikowanych w zeszłym miesiącu przez Crypto.com. Pokazują one, że liczba posiadaczy kryptowalut na całym świecie od stycznia do czerwca 2021 roku wzrosła ponad dwukrotnie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Arweave (AR) celo Chainalysis Fantom SOL Solana

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.