za
Charles Hoskinson broni twórcy Tornado Cash

Charles Hoskinson proponuje społeczności Ethereum rozejm

robinhood aplikacja rejestracja

Sieć Cardano zawsze była konkurencją dla blockchaina Ethereum. Oczywiście przełożyło się to na rywalizację między społecznościami skupionymi wokół dwóch łańcuchów. Tym razem jednak założyciel Cardano, Charles Hoskinson, wszystkich zaskoczył. Proponuje rozejm.

Założyciel Cardano zwraca się do społeczności Ethereum

W wątku na Twitterze Charles Hoskinson podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Ethereum i jego społeczności. Przypomnijmy, że współpracował on z Ethereum (choć zaledwie przez sześć miesięcy i do tego prawie dziesięć lat temu).

Może przez osobiste animozje Hoskinson bywa krytyczny wobec Ethereum. Następnie założył on Cardano. Dziś chyba boli go to, że społeczność Ethereum nadal ignoruje postępy, jakie sieć Cardano poczyniła przez lata.

Wielokrotnie wskazywałem, że główni inżynierowie Ethereum całkowicie ignorowali Ouroborosa przez ostatnie pięć lat

– napisał Hoskinson w tweecie.

Wzmianka o Cardano jest przestępstwem po tej stronie ogrodzenia

– dodał.

Argumentował dalej, że to tylko szkodzi całej społeczności kryptowalut i blockchaina. Zachęcał użytkowników do powstrzymania się od wpadania w ten trend, pisząc, że „oznacza to, że wielu użytkowników jest teraz zmuszonych do podejmowania decyzji projektowych, które im szkodzą, zamiast pomagać”.

Myślę, że taka jest ludzka natura. Ale przynajmniej możemy dokonać wyboru, żeby mu [szkodliwemu trendowi] się nie poddawać

– dodał.

Stwierdził dalej, że „nie musimy nikogo nienawidzić ani rozwijać dziwacznego, konspiracyjnego myślenia, aby osiągnąć nasze cele. W rzeczywistości Cardano nie potrzebuje kryptowaluty, aby odnieść sukces”.

Pojednawcza postawa twórcy Cardano pojawia się w ciekawym momencie, gdy jego sieć przeszła hard fork Vasil. Projekt krytykowano jednak za 3-miesięczne opóźnienie w realizacji tej zmiany. W tym samym czasie łańcuch Ethereum przeszedł the Merge, z czym jednak zespół Vitalika Buterina zwlekał przez blisko 2 lata.

Cardano 1.35.0

Na zakończenie Hoskinson wyjaśnił, że Cardano rozwiązuje rzeczywiste problemy na rynku blockchaina, co zawsze było jego misją. Mówi, że pomoże to sieci rozrosnąć się do miliardów użytkowników bez konieczności posiadania kryptowaluty.

Wierzę, że ostatecznie nic z tego nie będzie miało znaczenia, ponieważ zamierzamy zmienić świat

– podsumował Hoskinson.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.